آشنایی با حریفان جهانی نوجوانان؛ ترکیه در چهارمین آزمون جهانی

By | آگوست 24, 2017

به گزارش برگزاری فارس به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، نخستین مرحله حذفی پانزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۹ سال جهان امروز (پنج شنبه) در بحرین آغاز شده است و با ۱۰ دیدار پیگیری خواهد شد.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران که با صدرنشینی در گروه چهارم دور مقدماتی به این مرحله صعود کرد، از ساعت ۱۷ به وقت محلی و ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران با ترکیه تیم چهارم گروه سوم دور مقدماتی روبرو می شود.

والیبال نوجوانان ترکیه در بحرین چهارمین حضور جهانی خود را تجربه می کند که نسبت به ایران هفت دوره کمتر در رقابت های جهانی بوده است. بهترین عنوان کسب شده این کشور در رقابت های جهانی نوجوانان دو عنوان نهمی در سال های ۱۹۹۳ و ۲۰۱۵ است. تیم والیبال نوجوانان ترکیه در سال ۲۰۱۳ نیز در جایگاه پانزدهم قرار گرفت.

این تیم اگر در مرحله نخست حذفی مغلوب ایران شود، در سایر بازی های باقی مانده سال ۲۰۱۷ نیز باید برای کسب رتبه نهم تا شانزدهم به میدان برود.

میانگین سنی بازیکنان تیم ترکیه  ۱۷٫۶ سال هست که با تیم ایران تقریبا برابر است و تنها یک دهم جوان‌تر هستند. این تیم بازیکن با سن ۱۵٫۹ سال دارد و مسن‌ترین بازیکن ترک‌ها نیز ۱۸٫۴ ساله است. از این نظر کمترین سن بازیکن تیم ایران ۱۵٫۷  و مسن‌ترین ۱۸٫۶ است.

میانگین قدی بازیکنان ترکیه ۱۹۵ سانتی متر است و ایران ۱۹۸ سانتی متر که ملی پوشان ایران سه سانتی متر از این حریف خود بلندتر هستند. میانگین ارتفاع اسپک بازیکنان تیم ترکیه ۳۳۳ سانتی متر است اما ایران ۳۳۱ سانتی متر و میانگین دفاع بازیکنان تیم ترکیه ۳۱۹ سانتی متر است و این داده آماری برای ایران ۳۱۳ سانتی متر است که برتری نسبی با حریف ترک است.

نوجوانان ملی‌پوش ترکیه در دور مقدماتی دو پیروزی برابر آرژانتین و شیلی به دست آوردند و دو شکست برابر کره جنوبی و روسیه تجربه و به عنوان تیم چهارم گروه به مرحله پلی آف صعود کردند. تیم ایران چهار پیروزی متوالی در دور مقدماتی برابر ایتالیا، مکزیک، چین و جمهوری چک به دست آورد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شد.

نتایج چهار بازی ترکیه در دور مقدماتی به قرار زیر است:

روسیه ۳ – ترکیه صفر (۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۴ و ۲۵ بر ۱۲)

شیلی صفر – ترکیه ۳ (۱۴ بر ۲۵، ۱۹ بر ۲۵ و ۱۹ بر ۲۵)

کره جنوبی ۳ – ترکیه یک (۲۶ بر ۲۸، ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۷ بر ۲۵)

آرژانتین ۲ – ترکیه ۳ (۲۶ بر ۲۸، ۲۲ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۹ و ۱۱ بر ۱۵)

«هیزال اومیت» هدایت تیم ترکیه را بر عهده دارد و اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال نوجوانان ترکیه در رقابت‌های بحرین بر اساس شماره پیراهن نیز به قرار زیر است:

۱- اونور شکور

۲- اوچ مورات

۳- اونور سویدان

۴- کان گوربوز

۶- یوسف ایکن

۸- محمد دلباس

۹- باتوهان آوچی

۱۰- علی دنیز ییلماز

۱۱- هاچی شاهین

۱۷- آدیس لاگومزیجا (کاپیتان)

۱۹- بدیرهان بوبول

۲۰- احمِت تونر

انتهای پیام/ک