از اولین ۴گله برای پرتغال تا سریع‌ترین دبل

By | اکتبر 8, 2016

از اولین ۴گله برای پرتغال تا سریع‌ترین دبل

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ كريستيانو رونالدو ستاره پرتغالي رئال‌مادريد در ديدار جمعه شب تيم ملي كشورش مقابل آندورا از مرحله مقدماتي جام جهاني‌ ۲۰۱۸ روسيه موفق شد دو ركورد جالب توجه جديد را به نام خودش ثبت كند. از يك سو اين براي اولين بار بود كه كريس با پيراهن تيم ملي كشورش در يك بازي ۴ گل به ثمر مي‌رساند و از سوي ديگر هم او سريع‌ترين دبل كارنامه ورزشي‌‌اش و در عين حال سريع‌ترين دبل تاريخ بازي‌هاي مرتبط با جام‌هاي جهاني را نيز به ثبت رساند.

هواداراني كه با كمي تأخير به ورزشگاه مونيسيپال آوئيرو رسيدند، شانس از نزديك ديدن دو ركورد ابتدايي ستاره پرتغالي را از دست دادند. كريس اندكي بعد از اتمام دقيقه اول بازي و در ثانيه ۷۳ مسابقه بود كه توانست گل اول تيمش را به ثمر برساند و ۱۹۰ ثانيه بعد از به صدا درآمدن سوت آغازين بازي براي دومين بار جوزپ گومز را مغلوب كرد تا سريع‌ترين دبل كارنامه ورزشي‌‌اش و البته سريعترين دبل تاريخ رقابت‌هاي جام جهاني‌ را انجام داده باشد (چه در مراحل مقدماتي و چه در مراحل نهايي).

اما جاه‌طلبي كريس به اينجا ختم نشد. با شروع نيمه دوم، كريس دو گل ديگر در دقايق ۴۷و ۶۸ به ثمر رساند تا براي اولين بار با پيراهن تيم ملي پرتغال در يك بازي ۴ گله شده باشد. البته او ۵ بار براي رئال‌مادريد اين كار را انجام داده بود. اين چهل و سومين بار در كارنامه ورزشي رونالدو بود كه در يك بازي سه گل يا بيشتر به ثمر رسانده است. او با پيراهن رئال ۳۱ هت‌تريك انجام داده بود و سه بار هم براي تيم ملي پرتغال هت‌تريك كرده بود و يك بار هم با پيراهن يونايتد موفق به انجام اين كار شده بود. كريس دو بار هم با پيراهن رئال موفق شده بود تا در يك بازي، به ۵ گل برسد.

حالا و با اين ۴ گل، تعداد گل‌هاي كريس با پيراهن پرتغال به ۶۵ گل رسيد و بدين ترتيب توانست از گل‌هاي ملي رونالدو برزيلي (۶۲گل)، دروگبا (۶۳ گل) و زلاتان ايبراهيموويچ (۶۲ گل) پيشي بگيرد.

تا پيش از اين تنها يك بازيكن در تيم ملي پرتغال موفق به زدن ۴ گل در يك بازي شده بود و او نيز كسي نبود به جز نونو گومژ كه او نيز اين كار را در بازي با آندورا انجام داده بود.

آنچه مسلم است اين است كه كريس از ركوردشكني خسته نمي‌شود. ركوردشكني‌هاي كريس اگرچه اتفاق تازه‌اي نيست اما به نظر مي‌رسد كه همچنان بايد در انتظار ركوردهاي جديدي نيز از او باشيم.

در پايان اين بازي، كريس، كاپيتان و ليدر تيم ملي پرتغال با ابراز خوشحالي و خوشنودي از عملكرد خودش و تيمش در اين بازي گفت: «تعريف و تمجيدهاي سرمربي؟ از او به خاطر صحبت‌هايش متشكرم. مي‌دانم كه من بازيكن مهمي هستم. مثل ساير بازيكنان تيم. سعي مي‌كنم بهترين بازي ممكن را به نمايش گذاشته و در بازي تيم مشاركت داشته باشم. حس مي‌كنم كه مفيد هستم. به خاطر گل‌هايي كه در بازگشتم از مصدوميت زدم خوشحالم. دوست دارم نماينده تيم ملي باشم و به همين ترتيب بهترين عملكردم را به نمايش بگذارم. ما تمام تلاشمان را به كار خواهيم گرفت تا در بازي بعد هم پيروز شويم و مجوز حضور در جام جهاني‌ بعدي را كسب كنيم.»