اطلاعات محرمانه تیم ملی ایران چگونه لو رفت؟

By | سپتامبر 8, 2016

در ادامه اقدامات ضدجاسوسی سرمربی تیم ملی این بار هم کی روش سعی کرد تا در شن یانگ اطلاعاتی از درون اردوی ایران درز پیدا نکند اما این بار با رودست چینی‌هاروبرو شد.

خبرنگاران چینی برای این که بتوانند خبرهای اردوی تیم ملی ایران را کامل بگیرند، با هرکسی که دم دست‌شان می‌آمد، زد و بند می‌کردند ازجمله راننده اتوبوس تیم ملی تا مسئولان هتل و راننده اختصاصی اشکان دژاگه!

 قبل از بازی با چین خبر رسید دو بازیکن ایران عازم بیمارستان شده‌اند تا آزمایشات و تست های پزشکی را انجام بدهند. این خبر محرمانه بود تا این که یکی از روزنامه‌های چینی آن را منتشر کرد و باعث بهت و حیرت کارلوس کی روش و مسئولان تیم ملی شد.

 وقتی خبر منتشر شد تازه مسئولان تیم ملی فهمیدند چه رکبی از میزبان خود خورده‌اند. یکی از مسئولان تیم ملی با تایید این خبر گفت:«ما بعداً فهمیدیم از طریق راننده‌ای که اشکان را به بیمارستان برده بود، این خبر را گرفتند. به خاطر همین گفتیم باید یک نفر را مأمور کنیم تا حواسش به این چیزها باشد».

نکته جالب این که تنها جاسوس خبرنگاران چینی راننده اتوبوس و تاکسی ملی پوشان نبود چون مسئولان رسپشن‌های هتل تیم ملی هم با خبرنگاران چینی زد و بند داشتند تا خبرهای داخل اردو را به آنها برسانند. مسئول تیم ملی در تایید این موضوع ادامه داد: « گزارشی نوشته بودند درباره این که بازیکنان ما دنبال پسوورد اینترنت هستند و تمام مواد غذایی‌شان را با خود از ایران آورده‌اند و چیزی در چین نمی‌خورند. این‌همه خبرهایی بود که یکی از رسپشن‌های هتل به خبرنگاران چینی داده بود و …».

در آن روزها که تیم ملی در شن یانگ اردو زده بود کی روش و دستیارانش بیشتر وقت خود را برای مقابله با اقدامات جاسوسی خبرنگاران پرشمار چینی صرف می کردند اما با این حال در چند مورد رکب خوردند و خبرهای اردوی تیم ملی رسانه ای شد که واکنش جالب سرمربی پرتغالی تیم ملی را در پی داشت و او در آخرین کنفرانس مطبوعاتی اش در چین حسابی سر به سر خبرنگاران حاضر در سالن گذاشت.