اعتباری: تراکتورسازی مشکل و گلری فنی دارد/ از اول فصل نسبت به پیر بودن تیم هشدار دادیم

By | آوریل 7, 2017

اصغر اعتباری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس،‌ در مورد شکست تراکتورسازی مقابل صبای قم، گفت: این نتایج طبیعی است تراکتورسازی در نیم‌فصل خلع سلاح شده و با توجه به اینکه مدیران قبلی باشگاه پول بازیکنان را پرداخت نکردند آنها هر روز با شکایت جدیدی روبه‌رو می‌شوند. از سوی دیگر خود تیم با مشکلات فراوانی روبه‌رو است. کرار جاسم ۱۰ روانشناس می‌خواهد تا او را در زمین حفظ کند. نمی‌دانم چه کسی این بازیکن را به تراکتورسازی آورده است.

وی در مورد اینکه بازیکنان با نظر کادر فنی جذب می‌‌شود و حتما امیر قلعه‌نویی خواهان او بوده،‌خاطرنشان کرد: این بازیکن به درد نمی‌خورد او یک کلانتری نیاز دارد تا از رفتارهایی که درون زمین می‌کند جلوگیری شود. 

پیشکسوت تراکتورسازی در رابطه با اینکه پرسپولیس هم در نیم‌فصل چند بازیکن اصلی خود را از دست داد اما تراکتورسازی که اکثر مهره‌های خود را حفظ کرده با مشکل زیادی روبه‌رو شده است،‌ عنوان کرد: تراکتورسازی بهترین بازیکن خود را به پرسپولیس داد واقعاً جای سروش رفیعی در تیم ملی هم خالی است. دو، سه بازیکنی که تراکتورسازی قصد جذبشان را داشت شرایط حضورشان به دلیل پرونده انضباطی فیفا فراهم نشد اما با همه این تفاسیر تراکتورسازی نباید به صبای قم ببازد و این نشان‌دهنده مشکلات فنی است که در تیم وجود دارد.

وی در مورد اینکه استقلال هم در نیم‌فصل از پنجره نقل و انتقالاتی محروم شد ولی روند رو به رشدی را طی می‌کند و برعکس تراکتورسازی افت کرده، اظهار داشت: استقلال در نیم‌فصل از این رو به آن رو شد. آنها برای خود برنامه داشتند ولی در تراکتورسازی بازیکنی مثل کرار حضور دارد که وقتی یک کار دریافت می‌کند تیم را به هم می‌ریزد.

اعتباری در مورد اینکه در ابتدای فصل او و برخی از پیشکسوتان به جذب بازیکنان سن بالا از سوی امیر قلعه‌نویی اعتراض می‌کردند،‌ گفت: خودم یکی از افرادی بودم که به این مسأله انتقاد داشتم. بازیکنان ۳۷ یا ۳۸ ساله‌ای که تیم جذب کرده اگر کیفیت خوبی داشتند از سوی باشگاه‌هایشان آزاد نمی‌شدند. بعد از بازی با پرسپولیس محسن بنگر را از تیم کنار گذاشتند این بازیکن هیچ گناهی در دیدار مقابل پرسپولیس مرتکب نشد. گناه او بازی کردن مقابل جوان‌های ۲۳ ساله بود. این بازیکن با این شرایط سنی به درد تراکتورسازی نمی‌خورد بلکه او باید در تیمی حضور پیدا کند که در میانه جدول است نه تراکتورسازی که قصد قهرمانی دارد.

پیشکسوت تراکتورسازی در رابطه با در پیش بودن فینال جام حذفی گفت: با این شرایط جام حذفی هم از دست می‌رود و آنها کم خواهند آورد. تراکتورسازی روند خوبی ندارد.

وی افزود: اگر جای مدیران تراکتورسازی باشم سعی می‌کنم بازیکنان رده سنی پایه را آماده کنم تا برای تیم به میدان بروند. بدون شک کمیته انضباطی فیفا جرایم باشگاه را نمی‌بخشد و آنها در ابتدای فصل اجازه جذب بازیکن ندارند.

اعتباری در مورد جریمه ۱۰ درصدی بازیکنان و کادر فنی تراکتورسازی و اینکه شایعه شده آنها از این مسأله ناراحت هستند، اظهار داشت: جریمه ۱۰ درصدی کار کودکانه‌ای است در فوتبال حرفه‌ای تیم‌ها باید خود را به خوبی آنالیز کنند. این تیم مشکل فنی و همچنین مشکل مالی دارد. بازیکنی که پول نگیرد ذهنش درگیر است. 

پیشکسوت تراکتورسازی در رابطه با محرومیت سعید آقایی، مهدی کیانی و جاسم کرار از بازی مقابل پدیده، عنوان کرد: تراکتورسازی اگر این نفرات را هم داشت با کسب یک تساوی می‌توانست در مشهد موفق باشد اما با این وضعیت کار بسیار سخت است. تیم برای داشتن عملکرد خوب نیاز به برنامه و مدیریت قی دارد. الان ماشین‌سازی به رده پایین‌تر سقوط کرد در آنجا الکی قول نگه داشتن تیم را می‌دادند در حالی که برای انجام این کار باید برنامه داشته باشید.

وی در پاسخ به این سؤال که کادر فنی تراکتورسازی به برگزاری دیدارهای پرسپولیس قبل از این تیم انتقاد داشتند اما از زمانی که دیدارهای پرسپولیس زودتر برگزار می‌شود هیچ فرقی به سود تراکتورسازی نکرده است، اظهار داشت: از دید من روان‌ترین فوتبال را در فصل اخیر پرسپولیس و جدیداً‌ استقلال بازی می‌ کند، سپاهان هم روز به روز بهتر می‌شود در مقابل تراکتورسازی روز به روز افت کرده آنها علاوه بر مشکلات فنی، مشکل گلر هم دارند. تیمی که می‌خواهد موفق شود باید دو دروازه‌بان قوی داشته باشد. تراکتورسازی در این شرایط نمی‌تواند با پرسپولیس برابری کند. با این وضعیت قرار گرفتن در مکان سوم هم خوب است. 

اعتباری افزود: وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد طبیعی است که چنین بهانه‌هایی هم آورده شود. بازیکنی مثل محمد نوری که جذب تیم شده از لحاظ شخصیتی فوتبالیست بسیار خوبی است ولی این بازیکن برای تیمی که می‌خواهد اول یا دوم شود سودی ندارد. اگر محسن بنگر شرایط خوبی داشت او را تیم سابقش از دست نمی‌داد. 

انتهای پیام/ر