اکبرنژاد: تیمی را تحویل گرفتیم که ضعف های زیادی داشت/ جای طلا خالی بود، اما می توانستم ۶ مدال بگیریم

By | آگوست 4, 2017

تقی اکبرنژاد در گفت وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به فنلاند، درباره کسب عنوان سوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان گفت: توان ما بیشتر از کسب ۴ مدال بود و می توانستم حداقل ۶ مدال بگیریم، اما تدارکات و میدان های کمی داشتیم.

وی ادامه داد: از طرفی تیمی را تحویل گرفتیم که متاسفانه ضعف های زیادی داشت؛ از اسفندماه سال گذشته که کار را شروع کردیم تورنمنت های مختلفی را پشت سر گذاشتیم و با برطرف کردن نقاط ضعف، اردو به اردو بهتر شدیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تصریح کرد: توانمان بیشتر از این نبود که بتوانیم در این مدت کوتاه از این بهتر شویم، اما امیدوارم که رفته رفته نفراتی را تربیت کنیم تا در آینده نتایج بهتری کسب کنیم.

اکبرنژاد درباره قدرت نمایی تیم های روسیه و آمریکا در این مسابقات گفت: اگر به تیم های آمریکا و روسیه دقت کنیم می بینیم که برنامه ای حداقل بالای ۸ ساله داشته اند. آمریکایی ها تیمی را از نوجوانان تحویل گرفته و سرمایه گذاری کرده اند و حداقل در این مسابقات ۱۵ قهرمان جهان و المپیک در کنار تیمشان بود که کارهای آنالیز حریفان و آماده سازی را انجام می دادند.

وی افزود: آنها با برنامه بودند؛ چنین گروهی را در تیم های نوجوانان و بزرگسالانشان هم دارند و تمام کشتی را جمع می کنند. روسیه هم که همیشه قدرت اول کشتی بوده است. دیدید که آمریکایی ها با آن برنامه ریزی خوب به قهرمانی هم رسیدند. ما هم می توانیم؛ خیلی سخت نیست و تنها نیازمند حمایت و برنامه ریزی بهتری است که در سال های بعد می توان انجام داد.

اکبرنژاد تصریح کرد: ۴ سال کنار تیم نبودم و تنها ۵ ماه است که کار را در دست گرفته ایم، اما قول می دهم اگر زمان و حمایت باشد سال آینده سکویی بهتر از سومی را شاهد خواهیم بود. در مجموع هیچکدام از بچه ها کم فروشی نکردند و خداراشکر نسب به سال قبل یک پله صعود داشتیم و روی سکوی تیمی مسابقات رفتیم. 

وی درباره جای خالی مدال طلا در تیم ایران گفت: البته جای مدال طلا واقعا خالی بود و خود ما هم از این موضوع ناراحت هستیم، اما می توانستیم ۲ – ۳ مدال دیگر هم بگیریم که در ثانیه های پایانی از دست رفت.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص دلیل اینکه در چند مسابقه حساس کشتی گیران ما در ثانیه های پایانی مغلوب حریفان شدند عنوان کرد: تنها به خاطر کم تجربگی و عدم حضور در مسابقات بین المللی بود؛ کشتی گیرانی که می بینید اینطور با قدرت کشتی می گیرند سالهاست در میادین مختلف محک می خورند، اما برخی کشتی گیران ما مانند سرلک اولین مسابقه خارجی خود را تجربه می کردند یا برخی دیگر دومین یا سومین مسابقه بین المللی را تجربه می کردند. تمام اینها در مسابقاتی مانند جهانی و شرایط حساس تاثیرگذار است، اما بچه ها نمره بدی نگرفتند.

انتهای پیام/