ایران یک قدم تا فتح قله

By | سپتامبر 18, 2016

ایران یک قدم تا فتح قله

به گزارش خبرورزشی، تیم ملی بسکتبال ایران با شکست اردن راهی دیدار پایانی آسیا چلنج شد.
شاگردان درک بائرمن که با شکست هندیها به نیمه نهایی راه پیدا کرد،به مصاف اردنی رفت که در یک دیدار سنگین از سد ژاپن گذشته بود.
این مسابقه با جمبال حامد حدادی استارت خورد ولی دارک واتر بدزیکن آمریکایی اردنی ها با یک پرتاب سه امتیازی تیم خود را پیش انداخت.
امتیازهای متوالی اردنی ها بائرمن را واداشت تا ارسلان کاظمی مصدوم زا به میدان بیاورد و او هم با حضورش در دفاع کمک شایانی به تیم ملی کرد تا گلزن ها کار خود را انجام دهند و به یک امتیازی حریف برسند اما این اردن بود که۱۸-۱۶ برنده میدان در کوارتر اول شد.
در کوارتر دوم اما سوتهای داور لبنانی کار دست ایران داد و تعداد فولهای تیمی را بالا برد به نحوی که بائرمن و شاهین طبع صدایشان بالا رفت و اعتراض خود را به میز داوران اعلام کردند.در دقیقه دو م کوارتر دوم بود که ایران بالاخره با پرتاب پنالتی حدادی ۲۰-۱۹ پیش افتاد.سپس پرتابهای سسه امتیازی بهنام یخچالی یکی پس از دیگری وارد حلقه حریف شد تا اختلاف بیشتر شود.پاسهای طلایی فرید اصلانی به حدادی هم منجر به فولهای بیشتر اردنی ها به روی این بازیکن شد تا کاپیتان تیم ملی با به ثمر رساندن پنالتی ها ایران را همچنان پیش نگاه دارد تا نیمه اول ۳۵- ۲۸ به اتمام برسد.
نیمه دوم مسابقه برای دو طرف از شرایط یکسانی برخوردار بود.حملات دوتیم با امتیازآوری همراه بود بازی با نتیجه نزدیک پیش می رفت و در پایان وقت ۵۳-۵۰ شاگردان بائرمن پیش بودند.
اما کوارتر چهارم با پرتاب سه امتیازی جمشیدی آغاز شد ،کوارتری که لحظات حساسی را برای ما به همراه داشت و اسلم دانک جمشیدی هم تماشاگران خوب تهرانی و خوزستانی را به وجد آورد.بعد از آنهم تعویضهای اردن جواب نداد و در نهایت این تیم ملی کشورمان بود که با نتیجه ۷۴- ۶۳ به پیروزی رسید و برای سومین سال متوالی به فینال راه پیدا کند.