ایران

By | نوامبر 8, 2017

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران در جریان دومین کمپ تمرینی آماده سازی خود جهت حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه راهی اتریش شده تا در دیداری دوستانه به مصاف پاناما برود.

شاگردان کارلوس کی‌روش فردا به مصاف حریف آمریکای شمالی خود می‌روند.

در مرحله دوم آماده سازی تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی‌روش ابتدا بازیکنانی را به اردوی تهران فراخواند که تعدادی از آنها را بازیکنان جوان و کم تجربه‌تر تشکیل می‌دادند. بعد از برگزاری تمرینات مناسب و ارزیابی این نفرات مرحله دوم این کمپ با سفر به اتریش و دعوت از نفرات نهایی برای دو بازی دوستانه مقابل پاناما و ونزوئلا آغاز شد.

در این اردو اکثر نفرات را همان بازیکنان همشیگی سال‌های اخیر با کمی تغییر تشکیل می‌دهند که  شاید مهم‌ترین اتفاق این لیست دعوت از امیر عابدزاده بود.

پاناما حریف ایران در بازی دوستانه برای اولین بار توانسته مجوز حضور در جام جهانی را کسب کند. پاناما تا سال ۱۹۷۴ اصلا به مرحله انتخابی جام جهانی راه پیدا نمی‌کرد اما از آن پس توانست به این مرحله برسد تا اینکه در نهایت مجوز حضور در جام جهانی را در دقیقه ۸۸ بازی با کاستاریکا به دست آورد. مردان ملی پوش پاناما به جزر و مد سرخ معروف هستند، تیمی در منطقه آمریکای شمالی که بعد از مکزیک و کاستاریکا به صورت مستقیم راهی جام جهانی شد و این در شرایطی بود که تیم ملی آمریکا نتوانست مجوز حضور در این رقابت‌ها را کسب کند.

پاناما در رتبه ۴۹ رنکینگ فیفا قرار دارد و بعد از صعود  به جام جهانی صعودی ۱۱ پله‌ای داشته است. پاناما همانند ایران بعد از این بازی یک دیدار دوستانه دیگر برگزار می‌کند. در حالی که قرار است شاگردان کارلوس کی‌‌روش در کشور هلند به مصاف ونزوئلا بروند تیم فوتبال پاناما هم در دیداری دوستانه به مصاف ولز می‌رود.

در کل پاناما حریف قدرتمندی به نظر می‌رسد که این بازی می‌تواند ضمن بالا بردن تجربه بازیکنان ایران محک جدی برای این تیم در راستای کسب آمادگی جهت حضور در جام جهانی باشد.این دیدار پنج شنبه ساعت ۲۲ به وقت تهران در ورزشگاه اشتروم گراتس اتریش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/