ایران

By | آگوست 30, 2017

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ایران مقتدرانه  و بدون گل خورده و باخت صعودی زودهنگام به جام جهانی را تجربه کرده تا دو بازی باقیمانده با کره جنوبی و سوریه برای ما حکم بازی تشریفاتی را داشته باشد. هرچند این مسابقه برای کره‌ای‌ها بازی مرگ و زندگی است. کره‌ برای اینکه بتواند در جام جهانی حضور داشته باشد باید مقابل ایران به پیروزی برسد آن هم در حالیکه در سه دیدار اخیرش مقابل تیم ملی ایران یک بازنده مطلق بوده است.  شاگردان کی‌روش حتی در بازی دوستانه هم کره جنوبی را شکست دادند و درگیری‌هایی که در آن بازی دوستانه پیش آمد نشان می‌دهد که این بازی بزرگ در سطح قاره کهن به هیچ عنوان یک بازی تشریفاتی برای کی‌روش و فوتبالدوستان ایرانی نیست و می‌توان آن را یک دربی تمام عیار در آسیا نامید. 

تیم ملی ایران در بازی رفت در شب تاسوعای حسینی و با توسل و توکل به ائمه ملی پوشان و عزم و ارداه‌ای ستودنی به یک پیروزی ارزشمند و بزرگ دست پیدا کردند تا هم در زمین فوتبال برنده شویم و هم عشق و علاقه‌مان را به اهل بیت ثبت جهانی کنیم. اکنون کره‌ای‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند تا در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری جام جهانی سئول مقابل ایران به پیروزی برسند و سرمربی تیم کره جنوبی بارها برای کی‌روش و شاگردانش کری خوانی کرده و حتی پا را از حیطه ادب و احترام هم خارج کرده است. مسئولان کره‌ جنوبی برخلاف رویه همیشگی میزبانی مناسبی از تیم ملی انجام ندادند تا شاید بتوانند قبل از بازی عرصه را به ملی پوشان ایرانی تنگ کنند غافل از اینکه چنین رفتارهایی فقط باعث انگیزه مضاعف تیم ملی ایران خواهد شد. 

در زمینه فنی کره جنوبی با یازده گل زده بهترین خط حمله گروه را در اختیار دارد اما این تیم ۱۰ گل هم دریافت کرده تا همراه قطر ضعیف‌ترین خط دفاع مسابقات را در گروه A مسابقات داشته باشد در حالیکه تیم ایران بدون گل خورده در ۸ بازی مستحکم‌ترین خط دفاع را در تمام مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ تا این لحظه داشته است. کی‌روش به دنبال چهارمین برد متوالی مقابل کره‌ جنوبی است و حتی از بازیکنان جدیدی مثل سامان قدوس هم به تیم ملی دعوت کرده است. خود کی‌روش بازی با کره جنوبی را یک مسابقه با شکوه نامیده است. 

برنامه مسابقات روز پنجشنبه در گروه A

کره جنوبی – ایران ساعت ۱۶:۳۰

سوریه – قطر ساعت ۱۶:۳۰

چین – ازبکستان ساعت ۱۶:۳۰

جدول گروه A:

۱- ایران ۸ بازی ۲۰ امتیاز

۲- کره جنوبی ۱۳امتیاز

۳- ازبکستان ۱۲ امتیاز

۴- سوریه ۸ بازی ۹ امتیاز

۵- قطر ۸ بازی ۷ امتیاز

۶- چین ۸ بازی ۶ امتیاز

انتهای پیام/ک