باوفا: دنبال قرعه راحت نیستیم/ نتیاج بهتری نسبت به سال گذشته خواهیم گرفت

By | آگوست 5, 2017

حمید باوفا در گفت وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به فنلاند، درباره قرعه نمایندگان کشورمان در ۴ وزن اول رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان گفت: اولین نگرانی ما در ۴ وزن اول رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی بود که خوشبختانه این خطر رفع شد. در ۵۰ کیلوگرم فاصله زیادی داریم، اما در ۶۰ کیلوگرم کمی نزدیک است که امیدواریم نمایندگان این رژیم به مراحل بالاتر صعود نکنند.

وی ادامه داد: جدا از این، دنبال قرعه راحت نبودیم و نیستیم. کشتی گیری که می خواهد طلا بگیرد و قهرمان جهان شود باید برای رویارویی با تمام حریفان آماده باشد و به ندرت پیش می آید که کشتی گیری با قرعه راحت و آسان قهرمان جهان شود. نسبتأ قرعه ها مناسب و البته در برخی اوزان مشکل است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: تعدادی از مدال آوران سال گذشته جهان و نفرات برتر مسابقات قهرمانی اروپا که چندی پیش برگزار شد در گروه بچه های ما هستند، اما هیچ استرسی از این بابت نداریم چون تمام بچه ها آماده هستند و انگیزه بالایی هم دارند.

باوفا افزود: کسی که برای بهترین نتیجه می آید بدون شک به قرعه فکر نمی کند. امیدوارم بچه ها مزد زحمات و ریاضت هایی را که در این مدت کشیده اند بگیرند؛ مطمئنا اگر بچه ها روز مسابقه خودشان باشند و با خودباوری کشتی بگیرند حتما نتایج قابل قبولی خواهند گرفت.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می کنید امسال بتوانیم سکوی سومی سال قبل را ارتقا دهیم؟ گفت: ۱۰۰ درصد به دنبال نتیجه بهتری نسبت به سال گذشته هستیم و برای همین موضوع برنامه ریزی کرده ایم. در مدتی که در کنار تیم بوده ایم روند رو به رشدی داشته ایم و مطمئن هستم امسال نتیجه بهتری می گیریم؛ نه اینکه سال قبل بد بودیم، نفرات قبل هم زحمت زیادی کشیدند، اما امسال به دنبال نتایج بهتری هستیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان خاطرنشان کرد: شرایط و جو مسابقات جهانی متفاوت است و امیدوارم بچه ها خودشان باشند و اگر در حد خودشان کشتی بگیرند حتما نتیجه خواهند گرفت.

انتهای پیام/