برانکو: پرسپولیس من‌ را حداقل برای ۲ سال دیگر می‌خواهد/ مشخص نیست تغییر مدیرعامل، چه تاثیری بر تیم و بازیکنان بگذارد

By | نوامبر 28, 2017

به گزارش خبرگزاری فارس، برانکو ایوانکوویچ،سرمربی نام آشنای کروات پرسپولیس هم اکنون به خاطر کسب نتایج خوب،‌قهرمانی فصل گذشته و مدعی بودن در فصل جاری، همینطور دریافت یکسری پیشنهادات مثل تیم ملی ازبکستان و ادامه همکاری با سرخ‌پوشان، یکی از چهره‌های خبرساز فوتبال ایران است.او البته در گذشته در تیم‌های زیادی کا‌رکرده که تیم ملی کرواسی از این جمله است.

روزنامه وچرنی‌‌لیست کرواسی با در نظرگرفتن همه این موضوعات،‌با «پروفسور» مصاحبه‌ای بسیار مبسوط انجام داده است. گزارشگر این نشریه ابتدا گفت‌وگوی خود را با بحث کار در ایران و همکاری با پرسپولیس آغاز کرده است.اما در ادامه این مصاحبه بلند، نظر برانکو را نیز در مورد وضعیت کنونی فوتبال کرواسی نیز جویا شده است.

آنچه درپی می‌آید اختصاص به بخشی دارد که مربوط به فوتبال ایران و کار در تیم سرخ‌پوشان تهرانی می‌شود.ظاهرا گزارشگر وچرنی مصاحبه خود را قبل از بازی  با پارس جنوبی جم انجام داده که به خاطر برد دقیقه آخر تیم برانکو، پرسپولیس هم اکنون صدرنشین است و رتبه دوم را به تیم پارس جم داده است:

 

 

*چند سال می‌خواهید در ایران بمانید؟

در اولین دوره کاری‌ام ۵ سال اینجا بودم.در مقطع دوم، نیز هم اکنون سومین سال حضورم را در پرسپولیس تجربه می‌کنم.حس بسیار خوبی در اینجا دارم.من و همکارانم در اینجا کاملا با هم هماهنگ هستیم و مردم نیز ما را پذیرفته‌اند.شاد و سرحالم و همکاران فوق‌العاده‌ای دارم.دوستان خوبی اینجا مرا یاری می کنند مثل مارک استیلینف، دستیار اولم که مربی بدنسازی نیز است.همینطور ایگور پانادیچ که مربی دروازه‌‌بانی است و به این مجموعه بوژیدار رادوشوویچ، گلر تیم را هم اضافه کنید.این مجموعه کوچک همکاران، عالی عمل می‌کنند.ما در حال کار در تیمی با بیش از ۴۰ میلیون هوادار هستیم.بدیهی است که سطح انتظارات و امیدها، بالا است.در عمل با سد و مشکلی مواجه نیستیم.چه از نظر مسائل زندگی، کار و شرایط موجود اوضاع اینگونه است.آنها نیز از عملکردمان بسیار راضی هستند و برهمین اساس تلاش می‌کنند که قرارداد ما را حداقل ۲ سال دیگر تمدید کنند.چون تحت فشار هواداران و البته وزارت نیز هستند.

*شما موافق ثبات و استمرار در کار هستید؟

بیش از هرچیزی باید گفت که بسیار خوشحال و خوشبخت هستیم.چون همه انتظارات را برآورده کرده‌‌ایم.ما حرفه‌ای هستیم.اما باید مراقب خانواده‌ خود هم باشیم.البته یکسری پیشنهادات از کشورهای دیگر هم دریافت کرده‌‌ایم.باید دید چه چیزی در این میان برای ما، همینطور باشگاه و سایر وابسته‌ها از همه بهتر است.سال گذشته قهرمان شدیم.بسیار درخشان هم برنده شدیم.همه رکوردها را شکستیم.۴ هفته مانده به پایان فصل، به لحاظ تئوری، جایگاه نخست را قطعی کردیم.ضمن آنکه بازی جذابی را هم ارائه کردیم.ایرانی ها هم اذعان کردند که روح و سنت فوتبال ایران را تغییر دادیم. این مساله شادی زیادی را به همراه آورد. در لیگ قهرمانان آسیا فوق‌العاده قابل توجه ظاهر شدیم.تا نیمه نهایی جام هم پیش رفته و در این مرحله مقابل الهلال عربستان شکست خوردیم که موفق‌ترین تیم آسیا است.آنها بیش از ۵۵ افتخار کسب کرده‌اند و به فینال رسیدند و توانایی رسیدن به مقام نخست جام را داشتند.ما در نخستین بازی مرحله نیمه نهایی بد آوردیم ۴ تن از بهترین نفرات خود را در اختیار نداشتیم.در مجموع موفقیتی بزرگ کسب کردیم.

*وضعیت امسال شما در راه قهرمانی چگونه است؟

اکنون ما دوم هستیم.اما یک امتیاز از صدرنشین که شنبه بازی می‌کنیم، کمتر امتیاز داریم.اما یک بازی در خانه داریم.روی این برد حساب می‌کنیم تا به صدر برسیم و ۲ امتیاز فاصله ایجاد کنیم.این دربی میان ما و صدرنشین است که باید خیلی کارها را در زمین انجام دهیم.

متاسفانه این مشکل هست که در ۲ سال اخیر بهترین بازیکن و بهترین دروازه‌بان لیگ توسط فیفا جریمه شده است.این مساله در تیم تاثیراتی می‌گذارد.با وجود این مشکلات، ما همچنان نتایج خار‌ق‌العاده‌ای گرفته‌ و به کار ادامه می‌دهیم.مشخص است که مدعی شماره یک قهرمانی فصل جاری هستیم.

*از نظر دولتی و شرایط کاری با مشکل مواجه اید؟

اکنون مشکلاتی وجود دارد.در روزهای اخیر رئیس باشگاه عزل شده است.مشخص نیست دلایل برکناری‌اش چیست.خود همین مساله ابهام ایجاد می‌کند و معلوم نیست که رئیس جدید باشگاه کیست و چه تاثیراتی روی بازیکنانی که با این شرایط بازی کردند،‌می‌گذارد.ما منتظر ورود رئیس جدید هستیم و مشخص است که چنین وضعیتی خود مشکلاتی ایجاد می‌کند که تاثیرش روی بازیکن است.بازیکنانی که انتظار بهترین شرایط و پرداخت دستمزدها را دارند.

 

*در ایران بحث حضور و عکس گرفتن  بانوان کماکان در  ورزشگاه‌ها هست.

در ایران، فوتبال بسیار مهم است . همه به آن توجه می‌کنند.همه بازی‌های ما را از طریق پخش در  تلویزیون ملی دنبال می‌کنند.مشخص است که همه ما و دیگر دست‌اندرکاران تیم را به خاطر انتظارات و معروفیت دنبال می‌کنند.‌هیچ تفاوتی هم در این بین خانم‌ها، آقایان و جوانان نیست.

*وضعیت غذاهای ایرانی چطوری است؟

غذاهای ایرانی فوق‌العاده هستند.این غذاها در کل جهان معروف هستند و شباهت زیادی هم به غذاهای ما دارند.آنها بیش از همه کباب میل می‌کنند.البته برنج هم زیاد استفاده می‌شود که کالری زیادی دارد.

*بازگردیم به موضوع شرایط کاری.اگر با رئیس جدید باشگاه نتوانید کار کنید،‌به کرواسی بازمی‌گردید؟

نه.چون هدفم این بوده برای مدت چندین سال خارج از کشور کار کنم.شرایط کاری در خارج قابل توجه است، چه در ایران باشد یا کشوری دیگر.در هرحال قصدم این است چند سال دیگر خارج از کشور کار کنم و بعد در پایان به کشور بازگردم و یک ناظر بی‌طرف در اتفاقات فوتبالی باشم.هنوز هم انگیزه فوق‌العاده کار روزانه را دارم که خود همین دلیلی است بر این موضوع که چرا کار در باشگاه را بر تیم ملی ترجیح می‌دهم.

انتهای پیام/ا