بوفون: پوگبا آدم را یاد پلاتینی و زیدان می‌اندازد

By | آگوست 31, 2016

بوفون: پوگبا آدم را یاد پلاتینی و زیدان می‌اندازد

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ جان لوئيجي بوفون تجربه ۴ سال همكاري با پل پوگبا را در يوونتوس دارد و شاهد رشد او و تبديل شدنش به يكي از بهترين بازيكنان دنيا بوده. او به يونايتدي‌ها گفته شما يك بازيكن ويژه و يك هم‌تيمي خاص را به دست ‌آورده‌‌ايد. بوفون در تورين كاپيتان پوگبا بود و از ۲۰۱۲ كه او با سني كم از يونايتد وارد اين تيم شد نظاره‌گر پيشرفت قابل توجه او بوده است. اين هافبك فرانسوي در شرايطي وارد يووه شد كه قراردادش با يونايتد به پايان رسيده و به خاطر بي‌توجهي‌هاي باشگاهش بدون تمديد كردن از آنها جدا شد و سر الكس فرگوسن هم اعلام كرد كه پوگبا به باشگاه بي‌احترامي كرده اما بوفون معتقد است پوگبا از آن زمان تاكنون به يك بازيكن حرفه‌اي واقعي تبديل شده و پتانسيل اين را دارد كه بهترين بازيكن دنيا هم بشود: «امكانش وجود دارد. اگر شانس ياري‌‌اش كند حتماً مي‌شود. اين بچه يك جنگجوي فوق‌‌العاده داخل زمين است و در عين حال استعدادهاي بسيار زيادي هم دارد. نحوه كنترل توپ و شيوه‌اي كه بازي را به آرامي از دفاع به حمله مي‌برد بسيار خاص است و براي ما خيلي ناراحت‌كننده است كه او را از دست داده‌ايم اما البته اين تصميم مديران باشگاه و از اختيار بازيكنان خارج بود.»

بوفون با اين كوله‌بار تجربه در سن ۳۸ سالگي مسلماً يك بازيكن خوب را تشخيص مي‌دهد. اين دروازه‌بان اسطوره‌اي يوونتوس از سال ۲۰۰۱ در خدمت اين تيم بوده و از سال ۲۰۱۲ هم كاپيتان شده. او با ۱۶۱ بازي ملي براي ايتاليا جام‌هاي متعددي را هم در سري A بالاي سر برده است. ۴ تا از اين جام‌ها را در كنار پوگبا به دست ‌آورده و سوپرجام ايتاليا، جام‌حذفي و رفتن به فينال ليگ قهرمانان سال ۲۰۱۵ از جمله ديگر دستاوردهاي مشترك آنها بوده است: «شكي ندارم كه پل در ليگ برتر موفق مي‌شود فقط به كمي زمان براي وفق پيدا كردن نياز دارد. من در طول اين سال‌ها شاهد رشد او بوده‌ام. يونايتد بازيكن خوبي خريده. به راحتي نمي‌شود او را با ستاره‌هاي بزرگ گذشته يونايتد مقايسه كرد اما جزئيات بازي‌‌اش يادآور پلاتيني و زيدان است.»

بوفون در ادامه به هواداران يونايتد اطمينان داد كه اخلاق و روحيات پوگبا براي كار تيمي مناسب است و هيچ شباهتي به ماريو بالوتلي ندارد: «او بچه خوبي است. اخلاق مناسبي در تمرينات و بازي‌ها دارد. جاي خالي‌‌اش در يووه هميشه احساس خواهد شد.»