بیرانوند: مرادی نیاز داشت در یک میدان رسمی پیش از جهانی مروری جدی داشته باشد/ از انتخاب تک تک نفرات هدف داریم

By | آگوست 11, 2017

محسن بیرانوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط وزنه‌برداران در پایان اردوی ورزقان گفت: با توجه به اینکه بعد از مسابقات آسیایی و وقفه‌ای چند ماهه در برگزاری اردوها ایجاد شده بود و اولین اردویی بود که به عنوان سرمربی در کنار تیم بودم نیازمند زیر سازی خیلی قوی بودیم، به همین دلیل تمرینات را با حجم بالا و شدت پایین برنامه‌ریزی کردیم.

وی ادامه داد: تمرکز ما روی رکوردزنی نبود بلکه به فکر تکرار وزنه‌ها با حجم بالا و توان ۸۰ تا ۹۰ درصدی بودیم. این تمرینات کمک می‌کند تا وزنه‌برداران در مراحل بعدی به اوج برسد. خوشبختانه به غیر از یک مورد، آسیب دیدگی جدی دیگری نداشتیم؛ رامین ربیعی از قبل دچار مصدومیت بود و در این اردو با وزنه‌ای سبک آسیب دید.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: خوشبختانه به اهدافی که پیش‌بینی کرده بودیم در این اردو رسیدیم و ان‌شاءالله در اردوهای بعدی با برنامه‌ریزی بهتر به اهداف مورد نظر برسیم. در چند روز باقی مانده در اردوی تهران حجم تمرینات را کمتر کرده‌ایم و شدت را افزایش داده ایم تا بیشتر نفرات اعزامی به ترکمنستان در اردوی هم سطح دریا که از سوم شهریور ماه در شمال کشور برگزار خواهد شد به اوج برسند.

بیرانوند درباره دلیل استفاده از سهراب مرادی در بازی‌های داخل سالن آسیا و اینکه آیا فاصله نزدیک این رقابت‌ها تا مسابقات جهانی ممکن نیست برای مرادی ایجاد مشکل کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه سهراب وزنی کم نمی‌کند و از نظر بدنی آمادگی بالایی دارد و توانایی‌هایش بیشتر از وزنه‌هایی است که می‌زند مشکلی ایجاد نمی‌شود و گرنه اعزام یک وزنه‌بردار در فاصله ۴۵ تا ۵۰ روزه تا مسابقات جهانی منطقی نبود، اما سهراب بدنش واقعاً آماده است.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری، افزود:‌ اینکه بخواهیم یک نفر را ۴ ماه در اوج نگه داریم سخت است. سهراب از برنامه‌های ما جلوتر است و برای اینکه انگیزه او فروکش نکند، مجبوریم او را به یک مسابقه رسمی ببریم. مرادی بعد از المپیک در هیچ رویدادی شرکت نکرد بنابراین نیاز دارد در یک مسابقه رسمی شرکت کند. او حتی رکورد جهان را در اردوهای تمرینی زده است و حضور در چنین مسابقاتی می‌تواند به منزله تمرین و مروری جدی پیش از مسابقات جهانی باشد تا بتوانیم ارزیابی مناسبی برای گرفتن وزنه‌ها در مسابقات جهانی برای او داشته باشیم.

وی درباره اینکه چرا وزنه‌برداری مانند ایوب موسوی که شرایط خوبی هم دارد به بازی‌های داخل سالن اعزام نشد، گفت: موسوی وزنه‌برداری بسیار خوبی است و شرایط مناسبی دارد؛ ترجیح دادیم از ایوب در مسابقات جهانی استفاده کنیم. از انتخاب تک تک نفرات هدف داریم؛ شاید تعدادی از آنها برای اردوهای جهانی حذف شوند.

بیرانوند ادامه داد: باید ببینیم وزنه‌برداری مانند سلیمانی که از سال ۲۰۱۳ تا حالا در مسابقات رسمی شرکت نکرده است، اما در اردوها عملکرد مناسبی داشته است قابلیت حضور در اردوها و مسابقات جهانی را دارد یا خیر. در فوق‌سنگین هم همینطور؛ تیموری جوان است و با انگیزه کار می‌کند، شاید با حضور بهداد و علی‌حسینی او عملاً شانسی برای حضور در مسابقات جهانی این دوره نداشته باشد و شاید هم بتواند خودش را به تیم ملی تحمیل کند، اما این رقابت‌ها تمرین خوبی برای او می‌تواند باشد.

وی افزود‌: علی هاشمی هم به یک وزن بالاتر آمده است و به تازگی بدنش در حال پُر شدن است. تلاش می‌کنیم بدن او به صورت طبیعی پُر شود تا یک ۱۰۵ کیلوگرم واقعی را داشته باشیم تا در مسابقات جهانی بتوانیم روی او حساب کنیم. در ۹۴ کیلوگرم ۲ وزنه‌بردار خوب و در ۱۰۵ کیلوگرم ۳ وزنه‌بردار خوب داریم که شاید مجبور شویم یکی از آنها را کنار بگذاریم، اما برای اینکه دستمان باز باشد به همه میدان می‌دهیم تا خودشان را نشان دهند.

بیرانوند درباره شرایط بهداد سلیمی گفت: بهداد روند رو به رشدی دارد و از روز اول تا امروز پیشرفت خوبی داشته است و با انگیزه تمرین می‌کند؛ خوشبختانه آسیب دیدگی زانویش هم کمتر شده است و همین‌که به او اجازه می‌دهد تمرین کند و وزنه بزند خوشحالیم؛ هر چند که باید مراقب باشد تا در مسابقات جهانی به اوج آمادگی برسد.

وی درباره حضور و غیبت علی‌حسینی در اردوی تیم ملی گفت: او هنوز به اردوها اضافه نشده است؛ وی چند روزی را برای پیگیری کارهای شخصی‌اش به تهران آمده بود که از او خواستم در اردو حاضر شود، اما از ۲ – ۳ هفته آینده و اردوی بعدی در شمال به ما اضافه خواهد شد. البته در جریان شرایط آمادگی و تمرینی او هستیم و مدام فیلم‌های تمریناتش را برای من ارسال می‌کند و ما هم برنامه تمرینی را به او می‌دهیم. امیدواریم بتوانیم او را با آمادگی بالایی برای حضور در مسابقات جهانی در اختیار داشته باشیم.

بیرانوند در پایان از مردم عزیز کشورمان درخواست کرد تا برای سلامتی فلاحتی‌نژاد، وزنه‌بردار سابق تیم ملی و دارنده مدال طلای جهان و موفقیت وزنه‌برداران ملی‌پوش در مسابقات پیش رو دعا کنند.

انتهای پیام/س