تمجید عملکرد بیرانوند در رسانه استرالیایی

By | ژوئن 26, 2018

به گزارش خبرورزشی، سایت “Sydney morning herald” در تیتر خبر خود در رابطه با بیرانوند نوشت: دروازه‌بان ایرانی بعد از فرار از چوپانی و بی‌خانمانی بهترین مهار توپ زندگی خود را انجام داد.
در این گزارش آمده است: پدر علیرضا بیرانوند قصد داشت او را ترغیب به کار در سنین نوجوانی کند و از فوتبال دور نگه دارد. با این حال بیرانوند از خانه فرار می‌کند و برای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه‌یی راهی تهران می‌شود. بعد از سال‌ها خوابیدن در کنار زمین تمرین یا در مغازه‌هایی که در آن‌ها کار می‌کرد بالاخره او می‌تواند رویای خود را تحقق بخشد و در تیم ایران در جام جهانی حضور یابد.
ایران در حالی که در بازی دیشب (دوشنبه) برابر تیم ملی فوتبال پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه یک بر صفر عقب بود یک ضربه پنالتی به حریف داده شد. کریستیانو رونالدو، ستاره فوتبال جهان پشت این توپ قرار گرفت. بیرانوند توانست این توپ را به خوبی مهار کند و آن چه که باور نکردنی است را انجام دهد.
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران بعد از مهار توپ آن را برای چند ثانیه در آغوش خود نگه داشت. با زوم شدن لنز دوربین‌ها بر روی چهره دروازه‌بان ۲۵ ساله، همه شاهد بودند که او در آن چند ثانیه چشمان خود را هنوز بسته نگه داشته بود. پیش از گرفتن این پنالتی علیرضا بیرانوند به دلیل پرتاب‌هایش معروف بود.
او در رده زیر ۲۳ سال در باشگاه نفت تهران بازی کرده است. او در پخش و پرتاب توپ معروف است که دلیل این توانایی‌اش می‌تواند انجام بازی محلی دال پران در کودکی باشد. در این بازی سنگ به فواصل زیاد پرتاب می‌شود.
تیم ملی فوتبال ایران بعد از عملکرد شجاعانه خود در گروه B. با اختلاف یک امتیاز از اسپانیا و پرتغال حذف شد و به خانه باز می‌گردد.

بدون شک بازی دو تیم ملی فوتبال ایران و پرتغال  که با نتیجه یک بر یک به پایان رسید تا سال‌ها به یاد می‌ماند. به یاد مادنی شدن این بازی بیش‌تر به خاطر عملکرد یک بازیکن است که قطعا این بار کریستیانو رونالدو نیست.