تیم پورموسوی فقط ضدحمله نمی‌زند

By | آگوست 2, 2016

تیم پورموسوی فقط ضدحمله نمی‌زند

به گزارش خبرورزشی، شاید خیلی‌ها فکر می‌کردند صلابت استقلال خوزستان با سیروس پورموسوی حفظ نخواهد شد و بعد از رفتن عبدالله ویسی، قهرمانی هم از این تیم خواهد رفت اما چیزی که این روزها می‌بینیم خلاف این تصور است.
استقلال خوزستان قهرمان فصل گذشته لیگ برتر این روزها زیباتر از فصل پیش بازی می‌کند و در دو هفته ابتدایی در نتیجه‌‌گیری هم موفق بوده است. حالا می‌توان دلیل اعتماد به سیروس پورموسوی، دستیار عبدالله ویسی، را فهمید! نمی‌شود کتمان کرد فصل پیش‌ رو فصل سخت‌تری برای استقلال خوزستان نسبت به فصل گذشته است. فصل گذشته استقلال با برتری برابر مس کرمان در بازی پلی‌‌آف در لیگ برتر ماند و بی‌تعارف هیچ‌کس حسابی روی این تیم باز نکرده بود و همه در بازی با استقلال خوزستان فکر می‌کردند حریف آسانی را پیش‌ رو دارند و به راحتی پیروز می‌شوند اما این فصل نگاه همه حریفان به استقلال خوزستان نگاه تیم قهرمان است. آنها طبیعتاً با انگیزه بیشتری به میدان می‌آیند و می‌کوشند قهرمان را شکست دهند. دو بازی ابتدایی استقلال خوزستان نشان داد سیروس پورموسوی شاید تنها مربی سبیلوی فوتبال ایران باشد که چیزهایی در خود دارد و همین دلیل اعتماد باشگاه به وی بوده است. این در نوع بازی استقلال خوزستان در دو هفته اخیر ملموس بود. دیگر تیم در منطقه یک سوم دفاعی تجمع نمی‌کند و تنها راهکارش ضد‌حمله نیست. استقلال خوزستان در بازی با تراکتورسازی دو بار عقب افتاد اما هر دو بازی را به تساوی کشاند و این بار در حالی که استقلال تهران گل مساوی را به ‌ثمر رسانده بود بازی را به سود خود به پایان برد.
او به زیبایی هر چه تمام‌تر از محمد طیبی بابت اشتباهش در بازی با تراکتورسازی گذشت و او را به بازی برگرداند. اشتباهات عزت‌الله پورقاز در بازی با ذوب‌آهن را دید و برایش چاره اندیشید و دیدید که در دو بازی بعد از دیدار با ذوب‌آهن این بازیکن یکی از خوب‌های استقلال خوزستان بود. استقلال خوزستان با ایده‌های جدید سیروس پورموسوی می‌تواند به تکرار موفقیت‌های خود خوشبین باشد هر چند که می‌گویند استقلال خوزستان این فصل کمی در پرداختی‌ها به مشکل برخورده است به‌ طوری که هنوز بابت فصل گذشته با بازیکنان تسویه حساب نکرده و برای فصل جدید هم پولی نداده است. سیروس پورموسوی مثل عبدالله ویسی نیست. او مثل خودش است اما بی‌شک از حضور در کنار عبدالله ویسی تجربیات خوبی اندوخته و در حال بهره‌‌گیری از آنهاست.
این استقلال خوزستان هم آینده روشنی پیش ‌رو دارد.