جدول در پایان روز نهم/آمریکا در صدر ماند، بریتانیا دوم شد؛ بیست و دومی ایران با برنز عبدولی

By | آگوست 15, 2016

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان روز نهم بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، آمریکا با اختلاف فاحش همچنان در صدر قرار دارد و بریتانیا با مدال طلای اندی ماری و دیگر ورزشکارانش در مکان دوم جای چین را گرفت و کاروان کشورمان با برنز عبدولی با یک پله سقوط نسبت به روز گذشته در جایگاه بیست و دوم حضور دارد.

نکته مهم مسابقات روز نهم حضور بریتانیا در مکان دوم با پشت سر گذاشتن چین بود. ارزشمند‌ترین مدال کاروان بریتانیا را اندی ماری در تنیس با غلبه بر دل‌پوترو به دست آورد.

از دیگر اتفاقات مهم روز نهم حضور اوسین بولت در صحنه رقابت‌ها بود؛ وی توانست با خیالی آسوده و به راحتی به فینال صعود کند و در فینال برای سومین بار مدال طلای دوی ۱۰۰ متر المپیک را کسب کند. تا کنون هیچ دونده‌ای موفق به کسب ۳ مدال طلای المپیک در این رشته نشده است.

برای کاروان کشورمان نیز اتفاقات تلخی رخ داد که حذف حمید سوریان با ضربه فنی و بازماندن از کسب دومین مدال المپیک، یکی از این اتفاقات بود. البته دیگر نماینده کشورمان که شانس کسب مدال به حساب می‌آمد سعید عبدولی بود که در اولین مسابقه باخت، اما با پیروزی در گروه بازنده‌ها در نهایت موفق به کسب مدال برنز شد تا کاروان کشورمان ۳ مداله شود، اما با یک پله سقوط در مکان بیست و دوم قرار گیرد.

در ساعات انتهای بامداد هم تفتیان سریع‌ترین دونده ۱۰۰متر کشورمان با بزرگان جهان به رقابت پرداخت، اما نتوانست به فینال راه یابد تا پرونده روز دهم به این شکل بسته شود.

در پایان روز نهم شصت و هشت کشور موفق به کسب مدال شدند که چهل و هفت کشور مدال طلا گرفته‌اند.

جدول روز نهم در پایان به شکل زیر است:

 

 انتهای پیام/ک

http://fna.ir/JUV289