حاجیلو: استقلال با جدایی کاوه به مغز خود شلیک کرد/ پیروزی در دربی به پرسپولیسی‌ها نچسبید

By | اکتبر 29, 2017

اصغر حاجیلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دربی ۸۵ گفت: استقلال به راحتی می‌توانست پرسپولیس را در این بازی شکست بدهد، برای اولین بار بود که پرسپولیس مثلث آتشین خود را در بازی نداشت، فرشاد احمدزاده، مهدی طارمی و محسن مسلمان در ترکیب اصلی پرسپولیس نبودند، با این حال بازی را باختیم هرچند این برد به خود هواداران پرسپولیس هم نچسبید. دوستان پرسپولیسی‌ای دارم که خودشان می‌گفتند پیروزی در این دربی برای آنها خیلی مزه نداشت. پرسپولیس در این بازی خوب نبود درحالیکه در دربی گذشته که پرسپولیس بازنده شد این تیم ۴-۵ موقعیت گل داشت و فوتبال خوبی را به نمایش گذاشت.

وی افزود: هواداران پرسپولیس هم مثل هواداران استقلال انتظار بازی زیبا و پیروزی را دارد اما نگاه برانکو با نگاه هوادار متفاوت است، او بازی را مدیریت کرد تا دوباره پرسپولیس را به بالای جدول برساند و باخت مقابل الهلال را با پیروزی در دربی جبران کند. پرسپولیس فوتبال خوبی را به نمایش نگذاشت و در نیمه اول فقط یک پنالتی به دست آورد، در نیمه دوم هم استقلال خوب فوتبال بازی کرد اما در گلزنی ناکام بود. علت این مسئله را باید در ابتدای فصل جست‌وجو کرد، همان زمان که به خاطر عدم تمرکز یا شاید نادانی مجموعه باشگاه به راحتی رضایتنامه کاوه رضایی صادر شد و او از استقلال رفت.

حاجیلو تصریح کرد: کاوه رضایی اکنون در تیم بلژیکی خوب گلزنی می‌کند و یک گلزن تمام عیار است اما نمی‌دانم چرا به راحتی اجازه دادند او از استقلال جدا شود، بازیکنی که هم قدرت سرزنی داشت و هم قدرت تکنیکی؛ او و علی قربانی توانستند فصل گذشته استقلال را از انتهای جدول به رده دوم برسانند. استقلال با جدایی کاوه رضایی خودزنی کرد و به مغز خود شلیک کرد، باید دید پشت پرده جدایی کاوه رضایی چه ماجرایی خوابیده بود. به نظر من جدایی رضایی از استقلال توجیه فنی نداشت و شاید مسائل مالی در آن دخیل بود که من نمی‌دانم به چه کسی از این جدایی سود رسید. مگر می‌شود تیمی مهاجم اول خود را به راحتی از دست بدهد؟! شاید فکر کردند با پول جدایی کاوه رضایی ۲ مهاجم خوب می‌آورند که این اتفاق نیفتاد. اگر کاوه رضایی در استقلال بود منصوریان هم اکنون هدایت استقلال را بر عهده داشت.

این پیشکسوت استقلال با اشاره به سرمربی آلمانی استقلال گفت: شفر تازه به استقلال آمده، او یک مربی حرفه‌ای است که در بوندس لیگا هم مربیگری کرده اما بین ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز دارد تا محتویات ذهنش را به بازیکنان منتقل کند ضمن اینکه شفر باید به جای نگاه به روی سکوها توجه بیشترش را به تیم معطوف کند و بداند که هوادار استقلال از فوتبال فهم‌ترین هواداران و تماشاگران است بنابراین او فکر نکند با ماچ کردن شال استقلال می‌تواند هوادار استقلال را سیاه کند. شفر اگر در تیم تغییرات مثبتی ایجاد کند و باعث موفقیت تیم شود خود به خود محبوب هواداران استقلال خواهد شد.

حاجیلو در مورد بحران استقلال گفت: تنها راه برون‌رفت استقلال از این بحران حضور هواداران واقعی و عاشق استقلال در ورزشگاه است. استقلال با حمایت این هواداران و حضور پرشور و پرشمارشان در ورزشگاه می‌تواند از بحران خارج شود، پرسپولیس ۲ فصل پیش همین شرایط را داشت اما با حمایت هوادارانش توانست در جدول بالا بیاید و حتی به قهرمانی هم برسد، حضور هواداران استقلال در ورزشگاه یک مسکن نیست بلکه دارویی برای درمان بحران استقلال است.

سرمربی تیم ملی ناشنوایان در مورد علت حضورش در این تیم گفت: کریمی رئیس محترم فدراسیون ناشنوایان و سورگی رئیس انجمن فوتبال ناشنوایان تلاش زیادی برای ورزش ناشنوایان و فوتبال ناشنوایان می‌کنند. فدراسیون ناشنوایان بجز فوتبال ۱۷ رشته دیگر دارد و از نظر مالی خیلی توانمند نیست اما من برای کمک به مجموعه فدراسیون و آقای تیشه‌گران دبیر محترم فدراسیون و همچنین تیم ملی ناشنوایان این سمت را قبول کردم، شرایط مالی برای این فدراسیون نگذاشتم، با عشق قدم به این تیم ملی گذاشتم، می‌خواهم با حضور چنگیز و رشیدی که از اسطوره‌های فوتبال ایران هستند به این تیم کمک کنم. قصد داریم در تیم ملی ناشنوایان جوان‌گرایی کنیم، بازیکنان تیم ملی قبلی ۱۴ سال در کنار هم بودند و ما می‌خواهیم بازیکنان جوانی را به مجموعه اضافه کنیم و فراخوان هم داده‌ایم و از روز سه‌شنبه کارمان را با تیم ملی ناشنوایان آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/