حسینی: هیچ اختلافی با برانکو ندارم/ کاش ما هم بتوانیم به فیفا شکایت کنیم

By | اکتبر 14, 2017

سیدجلال حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص دیدار این تیم مقابل روسیه وضعیت پرسپولیس، دیدار برگشت این تیم مقابل الهلال عربستان و موارد دیگر صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید:

فارس: بعد از مدت‌ها مصدومیت بالاخره در دو بازی اخیر تیم ملی به میدان رفتی و این یک خبر خوب برای پرسپولیسی‌هاست.

خدا را شکر وضعیتم خیلی خوب شده است. هر چند که بعد از یک مدت طولانی و پس از یک مصدومیت سخت برگشتم و توانستم در دو بازی دوستانه تیم ملی به میدان بروم. خوشبختانه شرایطم خوب است و آماده بازی برای پرسپولیس هستم. 

فارس: وضعیت پرسپولیس در آستانه بازی با الهلال عربستان چطور است؟

شرایط تیم خوب است و همه بازیکنان برای موفقیت تیم تلاش می‌کنند. خود من هم همه سعی‌ام را خواهم کرد تا با تمام توان به پرسپولیس کمک کنم. آماده بازی برابر الهلال هستم و اگر در ترکیب باشم با همه وجود برای موفقیت پرسپولیس بازی خواهم کرد. 

فارس: از بازی با روسیه که برگزار شد، صحبت کن.

شرایط تیم ملی شرایط خاصی است و مطمئنا هر بازی و اردوی تدارکاتی می‌تواند به تیم ملی در این روزها کمک کند. ما مقابل روسیه که میزبان جام جهانی است و یک تیم قلدر اروپایی به حساب می‌آید بازی کردیم و این برای تیم ملی که جوان شده یک بازی خوب و مفید بود. به نظرم در این بازی تیم ملی محک جدی خورد و علاوه بر نتیجه خوبی که گرفتیم اعتماد به نفس بازیکنان جوان تیم ملی بالاتر رفت. مطمئنا هر چقدر بازی‌های سنگین و خوب برگزار کنیم برای آماده سازی تیم ملی در راه صعود به جام جهانی، بهتر خواهد بود.

فارس: پرسپولیس بازی حساسی مقابل الهلال عربستان دارد و این در حالی است که برای صعود نیاز به معجزه هست. نظرت در خصوص این بازی چیست؟

ببینید بازی با الهلال با همه بازی‌ها فرق می‌کند. چرا که تیم الهلال با همه تیم‌های آسیایی متفاوت است. شاید بتوان مقابل خیلی از تیم‌های غرب آسیا نتیجه گرفت اما الهلال تیم بسیار قدرتمندی است و این را باید در نظر گرفت که ما در بازی رفت نتیجه خوبی نگرفتیم و این موضوع باعث شد تا شرایط ما سخت شود. با این همه دست از تلاش برنخواهیم داشت و با همه وجود مقابل الهلال بازی می‌کنیم. قبول دارم که کار سختی است اما ما چیزی کم نمی‌گذاریم. به نظر من بازی با الهلال یکی از سخت‌ترین روزهای پرسپولیس و هوادارانش در این چند سال است و فشار زیادی روی تیم وجود دارد. به همین دلیل پیش‌بینی من این است که بازی بسیار مشکلی پیش روی ما قرار خواهد داشت.

فارس: پرسپولیس در ۹ روز باید ۳ بازی سنگین انجام دهد اما تیمی مثل الهلال بازی‌هایش لغو شده تا بازیکنانش بدون خستگی مقابل پرسپولیس بازی کند. فکر نمی‌کنی اگر بازی‌های پرسپولیس هم لغو می‌شد این تیم با شرایط بهتری به مصاف الهلال می‌رفت؟

به هر حال شرایط پرسپولیس شرایط خاصی است و تا جایی که من می‌دانم این برنامه‌ریزی از قبل صورت گرفته بود. ما نباید به این مسائل فکر کنیم. چرا که فکر کردن به این چیزها به خودمان آسیب می‌رساند. ما باید به این فکر کنیم که بازی سختی در پیش داریم. بازی با الهلال سنگین‌ترین بازی چندین سال اخیر پرسپولیس است و ما بعد از این بازی باید در جام حذفی بازی سختی مقابل نفت انجام دهیم و بعد از آن هم به مصاف استقلال خواهیم رفت. به نظر من از بازی با الهلال تازه کار سخت ما آغاز می‌شود و ما باید بدون فکر کردن به مسائل دیگر فقط تمرکزمان را روی بازی‌هایمان بگذاریم. چرا که فکر کردن به حواشی ما را از مسیر اصلی‌مان خارج خواهد کرد. 

فارس: پرسپولیس در بازی رفت مقابل الهلال شکست سنگینی متحمل شد. چقدر احتمال می‌دهی که این نتیجه جبران شود؟ 

همه کسانی که فوتبال را می‌شناسند می‌دانند که حتی بازی‌های معمولی و ساده را هم نمی‌توان پیش‌بینی کرد چه برسد به بازی با الهلال که بسیار سخت است. هواداران پرسپولیس می‌دانند که ما بازی سختی در پیش داریم. درست است که شرایط هم سخت خواهد بود اما ما با همه وجود به مصاف این تیم می‌رویم. نمی‌توانم نتیجه‌ای را پیش‌بینی کنم اما امیدوارم نتیجه‌ای را رقم بزنیم که هواداران پرشورمان را خوشحال کند هر چند که کار سخت است اما از ثانیه اول تا لحظه آخر باید جنگید. 

فارس: در این مدت اخیر حاشیه و شایعه پیرامونت کم نبوده که یکی از مهمترین آنها شایعه قهر تو با برانکو بود. در این باره چه صحبتی داری؟

بحث این حرف‌ها نیست. تصمیم‌گیرنده اول و آخر سرمربی تیم است و خوشحالم این سؤال را پرسیدی. من از برانکو واقعا ممنون هستم که در روزهایی که شرایط سختی داشتم و آماده نبودم ریسک نکرد و به من بازی نداد چرا که درد کشیدگی عضله درد بسیار بدی است که گاهی تا مدت‌ها با بازیکن همراه است و به این راحتی‌ها خوب نمی‌شود. برانکو اجازه داد تا من کاملا خوب بشوم. باید بگویم هیچ اختلافی با برانکو ندارم و به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای می‌دانم که تصمیم‌گیرنده نهایی در تیم سرمربی است و اوست که تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی یک دقیقه بازی کند و چه بازیکنی ۹۰ دقیقه به میدان برود. در تیم ما این صحبت‌ها وجود ندارد. 

فارس: محرومیت مهدی طارمی و حمایت جالب توجهت از او نقل محافل ورزشی شده است. 

مهدی طارمی هر روز کنار ماست و کسی فکر نکند او محروم شده است. مهدی یکی از بهترین و سخت‌کوش‌ترین فوتبالیست‌هایی است که دیده‌ام و هر روز کنار ما حضور دارد. مطمئنا هم ما و هم هواداران پرسپولیس منتظریم طارمی هر چه زودتر در بازی‌ها به ما اضافه شوند. من به عنوان کاپیتان تیم پرسپولیس می‌گویم که ما منتظر او هستیم. 

فارس: زمانی که به همراه سایر ملی‌پوشان در روسیه بودید سرپرست تیم نفت مصاحبه عجیبی انجام داد و عنوان کرد که تو، علیرضا بیرانوند و وحید امیری که از نفت طلبکار هستید از این باشگاه پول گرفته‌اید. هر چند که این موضوع از سوی بیرانوند و وکیلش تکذیب شد! 

متاسفانه تا وقتی که قانونی برای ما فوتبالیست‌ها نباشد وضعیت همین طور است.آقایان هر صحبتی می‌خواهند انجام می‌دهند و بعد که می‌بینند حرفشان نادرست بوده خیلی راحت آن را تکذیب می‌کنند. موضوع همین است که آنها راحت اسم  می‌آورند و بعد خیلی راحت هم حرف‌هایشان را تکذیب می‌کنند. من با وکیلم در این مورد صحبت کردم و دنبال شکایت از این مسئله هستم. ای کاش شرایطی فراهم شود تا ما هم بتوانیم به فیفا شکایت کنیم تا بلکه از این طریق بتوانیم پول‌مان را بگیریم.

انتهای پیام/