حسین زاده: انتظار کسب حداقل ۴ مدال طلا را داریم/ در روز دوم انتظار نتایج بهتری داریم

By | آگوست 6, 2017

حسن حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به فنلاند، درباره عملکرد فرنگی‌کاران جوان در چهار وزن اول مسابقات جهانی گفت: کسب ۲ مدال طلا در روز اول نتیجه درخشانی بود هر چند می‌توانستیم عمل کرده بهتری هم داشته باشیم.

وی ادامه داد: کسب مدال طلا در کشتی فرنگی به خصوص وقتی مسابقات در قاره اروپا برگزار می‌شود بسیار سخت است، اما بچه‌های ما زحمات زیادی در این ماه ها در اردوها کشیده بودند آنها آنچنان مقتدرانه دار ظاهر شدند که دیگر جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نگذاشتند. البته می‌توانستیم در ۲ وزن دیگر هم به مدال برسیم، اما بد شانس بودیم.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: این دو مدال نشان داد که کشتی فرنگی همچنان روند بالندگی خود را ادامه می دهد و چشمه جوشان استعدادهای ناب است.

حسین زاده در پاسخ به این سوال که تا به اینجا نسبت به سال قبل نتیجه بهتری کسب شد است و آیا می توان امیدوار بود این روند در روز دوم هم ادامه داشته باشد، گفت: سال گذشته طلا نگرفتیم، اما امسال در روز اول موفق به کسب ۲ مدال طلا شدیم. سال گذشته در چهار وزن اول موفق به کسب مدال نشدیم، اما امسال با وجود قرعه های سختی که داشتیم بچه ها با برتری مقابل قهرمانان جهان و اروپا به عناوین قهرمانی رسیدند.

وی افزود: شک نکنید می توانیم این روند را ادامه دهیم. از زمانی که از ایران برای حضور در این مسابقات حرکت کردیم تمام هدف ما رسیدن به سکوی قهرمانی جهان بود؛ اینجا هم انتظار حداقل ۴ مدال طلا را داریم که امیدوارم در روز دوم نتایج بهتری نسبت به روز اول کسب کنیم چون بچه‌های ما این توانایی و استحقاق را دارد که به بهترین و خوش رنگ ترین مدال ها برسند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: از مسئولین فدراسیون کشتی تشکر می‌کنم که در این مدت برنامه‌های ما را به خوبی اجرا و شرایط را برای افتخارآفرینی تیم مهیا کردند. امیدوارم بار دیگر شاهد حضور قهرمانان کشتی فرنگی در کنار کشتی آزاد روی سکوهای المپیک باشیم. البته کشتی فرنگی نیازمند حمایت‌های بیشتری است که امیدواریم با برگزاری منظم لیگ و حمایت حامیان مالی این روند ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/