دربی به وقت لندن

By | سپتامبر 24, 2016

دربی به وقت لندن

روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ قسمت شماره ۱۸۸ دربي لندن ميان آرسنال و چلسي امروز در ورزشگاه امارات برگزار خواهد شد. دربي‌اي كه پيروزي در آن مي‌تواند يكي از دو تيم را در رسيدن به صدر جدول اميدوار كند.

آرسنال‌؛ جنگ براي صدر
از زماني كه ژوزه مورينيو براي اولين بار هدايت چلسي را در سال ۲۰۰۴ به عهده گرفت تاكنون آرسن ونگر ۵ بار توانسته اين تيم را شكست دهد. با آمدن كونته فصل جديدي از رقابت بين مربيان اين دو تيم رقم خواهد خورد. آرسنال كه در ۵ هفته اخير ۳ پيروزي، يك باخت و يك تساوي كسب كرده با ۱۰ امتياز در رده چهارم جدول رده‌بندي رقابت‌هاي ليگ برتر قرار گرفته است. به دست‌آوردن ۳ امتياز در اين ديدار اگرچه توپچي‌ها را به بالاي جدول نزديك‌تر مي‌كند اما پيروزي مقابل چلسي آنتونيو كونته آن هم در هفته‌هاي ابتداي ليگ مي‌تواند پيغام مهمي براي رقبا داشته باشد. آرسنال سه بازي اخير خود را با برد پشت‌سر گذاشته و از اين حيث روحيه خوبي دارد. بردهايي كه مقابل تيم‌هاي نه چندان قدرتمندي همچون واتفورد، ساوتهمپتون و هال‌سيتي به دست آمد. دغدغه اين روزهاي هواداران آرسنال اين است كه آيا گرانيت ژاكا به صورت ثابت بازي خواهد كرد يا اين‌كه مثل بازي‌هاي قبل روي نيمكت خواهد نشست، چراكه تا وقتي كه كوكولين و كاسورلا كنار هم خوب بازي كنند، ژاكا بايد قيد فيكس بازي كردن را بزند.

چلسي‌؛ قدم به قدم با كونته
چلسي درست شرايطي مشابه آرسنال در جدول دارد و با ۱۰ امتياز در مكان پنجم ايستاده است. آبي‌هاي لندن اگرچه هفته گذشته به ليورپول باختند اما در تقابل با آرسنال از آمار خيلي خوبي برخوردار هستند. چلسي در ۹ بازي اخير خود مقابل آرسنال در ليگ برتر نباخته و جالب اين‌كه در ۶ مسابقه آخر هم گلي دريافت نكرده است. ركوردي كه ادامه آن خيلي سخت خواهد بود. اميد گلزني چلسي براي اين مسابقه كسي نيست جز ديگو كاستا. مهاجم برزيلي‌الاصل تيم ملي اسپانيا در حال حاضر ۵ گل براي چلسي در اين فصل به ثمر رسانده و كونته روي او حساب زيادي بازكرده است. كونته براي اولين بار است كه دربي لندن را تجربه مي‌كند و پيروزي مقابل همتايش آرسن ونگر مي‌تواند اعتماد به نفس او را در ادامه راه بالا ببرد.

مصدومان و محرومان
مصدوميت‌هاي بازيكنان آرسنال داستان جديدي براي هواداران اين تيم نيست. آرون رمزي بازيكن آرسنال همچنان از ناحيه همسترينگ دچار آسيب‌ديدگي است و به طور دقيق مشخص نيست كه چه زماني به ميادين برخواهد گشت. دني ولبك و كارل ينكينسون هم به دليل مصدوميت از ناحيه زانو در اين مسابقه غايب هستند. به اين ليست بايد پر مرته‌ساكر را هم اضافه كرد كه تا آخر سال ميلادي بايد خانه‌نشين بماند. اوليويه ژيرو هم به اين بازي نخواهد رسيد و لوكاس پرس به جايش بازي خواهد كرد. در تيم چلسي هم بايد به غيبت كورت زوما اشاره كرد كه بعد از بازي با منچستريونايتد در فصل گذشته هنوز دوران نقاهت را سپري مي‌كند. جان تري هم به دليل آسيب از ناحيه پاشنه فعلاً در خانه بازي‌هاي تيمش را تماشا مي‌كند.

آخرين جدال
آخرين بازي دو تيم به ۲۴ ژانويه برمي‌گردد كه چلسي با يك گل موفق به شكست آرسنال در ورزشگاه امارات شد. ديداري كه ديگو كاستا تك گل آن را به ثمر رساند و پر مرته‌ساكر مدافع آلماني آرسنال هم از مسابقه اخراج شد.

تركيب احتمالي
آرسنال:
چك، مصطفي، كاسينلي، مونريال، بيرين، كوكولين، كاسورلا، اوزيل، سانچس، ايووبي، پرس
چلسي: كورتوا، كيهيل، لوئيز، ايوانوويچ، آسپليكوئتا، ماتيچ، كانته، اسكار، ويليان، آزار، كاستا