دهکده محل استقرار کاروان‌های ورزشی در ریودوژانیرو چه امکاناتی دارد؟

By | آگوست 12, 2016

دهکده محل استقرار کاروان‌های ورزشی در ریودوژانیرو چه امکاناتی دارد؟

روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ دهكده المپيك كه در شهر ريودوژانيرو واقع شده است در حال حاضر ميزبان ۱۱۰۴۰ ورزشكار از سراسر دنياست. ورزشكاراني كه در روزهاي اخير براي كسب مدال‌هاي رنگارنگ بازي‌هاي المپيك با هم به رقابت مي‌پردازند. در اين دهكده كوچك، ورزشكاراني از مليت‌هاي مختلف در حال رفت‌وآمد هستند. بعضي‌ها با افتخار پرچم‌هاي كشورهايشان را روي شانه‌ها انداخته‌اند. ورزشكاران روس كه اين روزها خيلي از هم‌تيمي‌هايشان را به خاطر دوپينگ در اين اردوها نمي‌بينند، با انگيزه‌اي متفاوت در اين مسابقات حضور دارند. در اين ميان صدها خبرنگار هم هستند كه از اين سو به آن سو مي‌روند و به دنبال ميكسدزون‌هاي بين‌المللي هستند تا به تهيه گزارش بپردازند.

در دهكده المپيك ۱۱۰۴۰ ورزشكار از ۲۰۶ كشور جهان مستقر هستند و به عنوان مثال فقط كشور آمريكا كارواني ۵۵۵ نفره را به اين رقابت‌ها اعزام كرده است. از اين رو مي‌توان دهكده المپيك را همانند يك شهر خيلي كوچك دانست. در داخل دهكده المپيك، بوي همبرگرهاي مك دونالد به مشام مي‌رسد و ورزشكاراني كه اجازه دارند، براي خريد مك دونالد صف تشكيل مي‌دهند. طولاني‌ترين صف داخل دهكده المپيك مختص رستوران مك دونالد است. اين در حالي است كه داخل دهكده يك سالن غذاخوري به طول ۲۰۰ متر نيز وجود دارد. علاوه بر مك دونالد، در داخل دهكده المپيك، بانك، دفتر پستي، جايي براي گرفتن عكس‌هاي يادگاري و سلفي با لباس‌هاي كارناوال‌هاي مختلف برزيل، چندين عبادتگاه براي اديان مختلف، سوپرماركت، خشكشويي و لباس فروشي نيز وجود دارد.

در عين حال كار سالن آرايش و زيبايي داخل دهكده المپيك هم به خوبي گرفته است. جالب اينجاست كه بيشتر ورزشكاران مذكر به سالن زيبايي مراجعه مي‌كنند تا خانم‌ها و به گفته مسئول آرايشگاه، بيشتر آقايان براي مرتب كردن ريش‌هايشان به آنجا مراجعه مي‌كنند. جالب اينجاست كه خدمات اين آرايشگاه براي ورزشكاران رايگان است. خانم‌ها هم معمولاً براي مانيكور كردن و زدن لاك‌هايي به رنگ پرچم‌هاي كشورهايشان به آرايشگاه مي‌روند كه اگر خواستند با مدال‌شان عكس يادگاري بگيرند، لاك‌هايشان در عكس‌ها بيفتد.

در دهكده المپيك، همه چيز به اسپانسرهاي كميته بين‌المللي المپيك تعلق دارد. ورزشكاران، اجازه ندارند كه به تبليغ برندهايي كه با آنها قرارداد دارند بپردازند و حتي از خبرنگاران هم خواسته مي‌شود كه مارك‌هاي وسايل‌شان را بپوشانند.