ساخت مجسمه روی پاتریشیو

By | سپتامبر 23, 2016

ساخت مجسمه روی پاتریشیو

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ در سال ۲۰۱۴ بود كه در شهر ماديئراي پرتغال از مجسمه كريستيانو رونالدو رونمايي شد. هدف از ساخت اين مجسمه بزرگداشت ستاره پرتغالي رئال‌مادريد در شهر زادگاهش بود. حالا نوبت به روي پاتريشيو، هم‌تيمي كريس در تيم ملي پرتغال رسيده است و به زودي از مجسمه برنزي او در شهر لئيريا زادگاهش پرده‌‌برداري خواهد شد.

طبق اعلام رائول كاسترو، شهردار لئيريا، اين مجسمه در ورودي شهرك ورزشي لئيريا نصب خواهد شد و در ماه مارس ۲۰۱۷ از آن رونمايي خواهد شد.

پيشنهاد ساخت اين مجسمه از سوي يك ‌فرد پرتغالي مقيم پاريس ارائه شده و او در تماس با شهرداري لئيريا اين پيشنهاد را به سران شهرداري داده تا بدين ترتيب از زحمات روي پاتريشيو در تيم ملي پرتغال قدرداني شود. پاتريشيو در رقابت‌هاي يورو ۲۰۱۶ دروازه‌بان تيم ملي پرتغال بود و با اين تيم در اين تورنمنت به قهرماني رسيد.

اين مجسمه ۴ متر ارتفاع خواهد داشت و روي پايه‌اي ۲ متري قرار خواهد گرفت. تصويري كه براي ساخت اين مجسمه از آن الهام گرفته خواهد شد، مربوط به صحنه‌اي از بازي فينال يورو ۲۰۱۶ است كه پاتريشيو در مقابل ضربه سر آنتوان گريزمن ستاره فرانسه قرار گرفته بود.

اين دومين بار بعد از قهرماني پرتغال در يورو ۲۰۱۶ است كه شهرداري لئيريا از اين دروازه‌بان موفق قدرداني مي‌كند. اولين بار اندكي بعد از برگزاري بازي فينال و بازگشت كاروان پرتغال به كشور بود كه مراسم بزرگداشتي براي پاتريشيو برگزار شد.

روي پاتريشيوي ۲۸ ساله اولين بازي ملي‌‌اش براي تيم ملي كشورش را در نوامبر سال ۲۰۱۰ و در ديداري دوستانه مقابل اسپانيا برگزار كرد و از آن زمان به بعد در ۵۳ بازي پيراهن تيم ملي پرتغال را به تن كرده است.