سردار یزدانی: بسیج به دنبال پشتوانه سازی برای ورزش قهرمانی کشور است

By | آگوست 31, 2016

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ورزش بسیج، سردار کاظم یزدانی گفت: در هشتمین المپیاد استعدادیابی ورزش بسیج که با شعار «ما آماده ایم» سوم تا پنجم شهریور ماه در تبریز برگزار می شود، ۱۸۰۰ ورزشکار بسیجی منتخب کشور در ۶ رشته ورزشی  کاراته، جودو، تکواندو، ووشو، تیراندازی و تیروکمان  با هم رقابت می کنند.

سردار یزدانی با بیان اینکه یکی از سیاست های سازمان ورزش بسیح توسعه و تقویت ورزش قهرمانی است، افزود: براساس سیاست‌هایی که در برنامه پنج ساله‌مان داریم یکی از آیتم‌هایی که برای کمک به توسعه و تقویت ورزش قهرمانی کشور دنبال می‌کنیم بحث پایگاه‌های استعدادیابی است. در برنامه پنج ساله ششم ورزش بسیج روی هشت رشته مدال‌آور که خلأ آن در کشور احساس می‌شود و براساس تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هرجا خلائی وجود دارد بسیج حضور پیدا کند تمرکز کرده‌ایم. در رشته‌های کاراته، ووشو، تکواندو، جودو، تیراندازی، تیروکمان و شنا در مقطع سنی نونهالان از پنج سال پیش پایگاه‌های استعدادیابی‌مان را طراحی و راه‌اندازی کرده‌ایم. هر ساله فراخوانی می‌دهیم و بچه‌های در مقطع ۱۱ تا ۱۴ ساله شناسایی و غربالگری شده و پس از پشت سر گذاشتن تست‌های نهایی جذب پایگاه‌های استعدادیابی می‌شوند.

رئیس سازمان ورزش بسیج تاکید کرد: برای اینکه روند آموزشی این افراد را در عمل ببینیم المپیاد پایگاه‌های استعدادیابی را راه‌اندازی کردیم. این هشتمین المپیاد ورزشی بسیج است که به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود و تربیت بدنی سپاه استان‌ها موظفند قبل از حضور در این المپیاد مسابقات داخلی خود را برگزار کنند تا تیم‌های برتر پایگاه‌های استعدادیابی مشخص شوند.

وی در باره تاثیر برگزاری المپیاد کشوری بسیج در رشد تیم‌های پایه و کشف استعدادهای نهفته در ورزش ایران هم گفت: اگر می‌خواهیم در عرصه‌های بین‌المللی مثل المپیک موفق ظاهر شویم و جایگاه پایدار در رده‌بندی کشورهای جهان داشته باشیم باید به تیم‌های پایه ورزش قهرمانی توجه ویژه داشته باشیم. در ادوار گذشته جایگاه ایران در المپیک افت و خیزهای زیادی داشته و این نشان می‌دهد که ما برای ورزش قهرمانی برنامه‌ریزی دقیق نداریم.

انتهای پیام/س

http://fna.ir/ANUZ9O