سه امتیاز شیرین برای مدافع قهرماني

By | آگوست 8, 2016

روز نخست از هفته دوم شانزدهمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه امروز یکشنبه با دیدار تیم های استقلال خوزستان و استقلال تهران در ورزشگاه غدیر اهواز پیگیری شد که این دیدار با برتری ۲ بر یک تیم خوزستانی به پایان رسید. حسن بیت سعید(۲۴ و ۸۲) برای استقلال خوزستان و کاوه رضایی(۷۷) برای استقلال تهران گل زدند.

در این دیدار که حدود ۱۵ هزار نفر در ورزشگاه غدیر شاهد آن بودند، استقلال خوزستان که عنوان قهرمانی فصل گذشته را یدک می کشد نمایش بهتری نسبت به مهمان تهرانی در نیمه اول داشت و توانست در دقیقه ۲۴ توسط حسن بیت سعید به گل برتری دست پیدا کند. شاگردان علیرضا منصوریان که در این دیدار سیدمهدی رحمتی را هم درون دروازه داشتند در نیمه اول نتوانستند نمایش قابل قبولی داشته باشند و هر چند صاحب یکی دو موقعیت خوب شدند اما از این موقعیت ها به خوبی استفاده نکردند.

با شروع نیمه دوم شاگردان علیرضا منصوریان بر تلاششان برای رسیدن به گل تساوی افزودند و حملات زیادی را روی دروازه میزبان انجام دادند. مهمان تهرانی در دقایق میانی نیمه دوم موقعیت های زیادی را روی دروازه حریف ایجاد کردند که در همه حملات خسرو حیدری نقش محوری داشت.

بالاخره تلاش های استقلال در دقیقه ۷۷ جواب داد و سانتر خوب خسرو حیدری را کاوه رضایی با ضربه سر وارد دروازه میزبان کرد تا کار دو تیم از نو آغاز شود. پس از این گل استقلال خوزستان از لاک دفاعی خارج شد و حملاتی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد که در دقیقه ۸۲ حسن بیت سعید توپ برگشتی از سوی رحمتی را به گل دوم تبدیل کرد. در دقایق باقی مانده استقلال تهران تلاش زیادی کرد تا گل خورده را جبران کند اما دفاع خوب و کم اشتباه میزبان این اجازه را از تیم تهرانی گرفت تا قهرمان فصل قبل سه امتیاز شیرین را کسب کند و تیم علیرضا منصوریان در هفته دوم فصل جدید نخستین شکست را متحمل شود.

ذوب آهن دو امتیاز دیگر از دست داد

دیدار تیم های فوتبال ذوب آهن اصفهان و سایپا تهران با تساوی به پایان رسید. دومین دیدار از هفته دوم شانزدهمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور عصر یکشنبه بین تیم های ذوب آهن و سایپا در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد که این دیدار در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در این دیدار که در حضور کم تعداد تماشاگران برگزار شد، دو تیم نیمه اول را با تساوی به رختکن رفتند اما در نیمه دوم و در دقیقه ۶۳ این مهدی ترابی بود که سایپا را از میزبان پیش انداخت تا کار شاگردان یحیی گل محمدی سخت شود. با این حال تیم ذوب آهن در دقیقه ۸۴ توسط مهدی رجب زاده به گل تساوی رسید تا از شکست خانگی فرار کند. هر چند که این تیم دو امتیاز را از دست داد تا با توجه به شکست در بازی نخست دو هفته بد را سپری کند.

تساوی پیکان و صبای قم؛ عنایتی تعداد گل‌هایش را افزایش داد

دیدار تیم های فوتبال پیکان تهران و صبای قم در هفته دوم لیگ برتر با تساوی به پایان رسید.
در این دیدار مرتضی آقاخان در دقیقه ۲۸ از روی نقطه پنالتی به گل برتری دست پیدا کرد اما رضا عنایتی مهاجم کهنه کار صبای قم در دقیقه ۳۸ دروازه میزبان را باز کرد تا کار به تساوی کشیده شود. در نیمه دوم هم تیم پیکان تلاش کرد از امتیاز میزبانی برای رسیدن به گل برتری استفاده کند که ثمری نداشت و دو تیم امتیازات را تقسیم کردند. رضا عنایتی که بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر ایران است در این دیدار بازهم گل زد تا ۱۴۴ گل در لیگ به ثمر رسانده باشد.

دربی مشهد با تساوی به پایان رسید

دیدار تیم های فوتبال پدیده و سیاه جامگان مشهد با تساوی به پایان رسید.
دربی مشهد در شرایطی با تساوی به پایان رسید که استقبال خوبی هم از این دیدار نشده بود. ابتدا ایوب کلانتری در دقیقه ۵۵ برای سیاه جامگان گل زد اما در دقایق پایانی معین عباسیان(۸۱) برای پدیده گل زد تا این دیدار با تساوی به پایان برسد. این دو تیم که در دیدارهای هفته نخست خود برابر دو نماینده اصفهان به پیروزی رسیده بودند با چهار امتیاز جزو بالانشینان جدول هستند.