شانس قهرمانی شطرنج‌بازان ایران در رقابت‌های عشق‌آباد بالا است

By | سپتامبر 24, 2017

«سارا خادم الشریعه» شطرنج باز ملی پوش ایران و پرچمدار کاروان ورزشی اعزامی جمهوری اسلامی در بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی «عشق‌آباد-۲-۱۷»  در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، تصریح کرد: شانس مدال طلای شطرنج در بخش انفرادی و تیمی این بازی‌ها بسیار بالا است.

وی افزود: تا شب گذشته ۵ دور بازی داشتم که ۳ دور مساوی و ۲ دور برد به دست آوردم اگر ۲ دور بعدی را خوب نتیجه بگیرم، فکر می‌کنم شانس گرفتن مدال را دارم زیرا مسابقه ۴ روز دیگر ادامه دارد.

پرچمدار کاروان ورزشی ایران گفت: ترکمنستان جهت برگزاری بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی عشق‌آباد ۲۰۱۷ بهترین شرایط را برای ورزشکاران فراهم کرده و کلیه امکانات در بالاترین سطح می‌باشد.

دور ششم رقابت های شطرنج بازی‌های داخل سالن آسیا برگزار شد و نمایندگان ایران به ۳ تساوی و یک پیروزی دست یافتند.

سارا خادم الشریعه در دور پنجم مقابل «بهار هالایو» از ترکمنستان پیروز و در دور ششم مقابل «تینگ جی لی» از چین به تساوی رسید.

«میترا حجازی پور» نیز در دور پنجم برابر «موتریبا هوتامی» از تاجیکستان و در دور ششم مقابل «الکساندر ساماگانوا» از قرقیزستان پیروز شد.

حجازی پور بعد از ۶ بازی ۳٫۵ امتیاز دارد.

«پرهام مقصودلو» در بخش استاندارد مردان در دور پنجم مقابل «میکائیل مارکو» از قرقیزستان و در دور ششم برابر «هاندسزار ادو» از ترکمنستان به تساوی رسید.

مقصودلو تاکنون ۳٫۵ امتیاز دارد. 

استاد بزرگ «پویا آیدنی» هم در دور پنجم برابر استاد بزرگ «گانگولی» هندی پیروز شد و در دور ششم مقابل «دوئو تین های» به تساوی رسید.

آیدنی نیز تاکنون ۴٫۵ امتیاز در بخش استاندارد کسب کرده است.

هم‌اکنون پویا آیدنی در رده چهارم و پرهام مقصودلو در رده سیزدهم قرار دارند.

سارا خادم الشریعه در رده دهم بخش زنان (هم امتیاز با نفر ششم) و میترا حجازی پور در رده پانزدهم ( هم امتیاز با نفر سیزدهم) قرار دارند.

رقابت‌های شطرنج بخش استاندارد بازی‌های داخل سالن آسیا از پنج‌شنبه آغاز  و دور هفتم و پایانی امروز ( یکشنبه) پیگیری می‌شود.

کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران به بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷-عشق آباد، تاکنون ۱۹ مدال طلا، ۱۵ نقره و ۴۳ برنز و مجموع ۷۷ مدال در جدول توزیع مدال دوم است.

بازی‌های داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا ۲۰۱۷-عشق‌آباد در ۲۱ رشته با مشارکت حدود ۶ هزار ورزشکار از ۶۵ کشور آسیایی و اقیانوسیه تا ۲۷ سپتامبر ادامه دارد.

انتهای پیام/ح