شعبانیان: نباید فرصت برای نوجوانان از دست برود/مشکل بازیکنان انگیزه بود که حل شد

By | آگوست 6, 2016

میترا شعبانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره شرایط ملی‌پوشان بزرگسال ایران اظهار داشت: من هیچ وقت این فرصت را نداشتم تا در تمرینات تیم ملی شرکت کنم، اما می‌دانم که فدراسیون بهترین امکانات را برای ملی‌پوشان در نظر گرفته است.

وی افزود: برگزاری اردوی برون‌مرزی و دیدار تدارکاتی در اسلوونی، اختصاص کمپ تمرینی و امکانات خوب از مواردی است که در این دوره برای بانوان در نظر گرفته شده و فکر می‌کنم بازیکنان نیز باید این کمک فدراسیون را با کسب نتیجه خوب تلافی کنند.

سرمربی سابق تیم ملی ایران با اشاره به اینکه نباید فرصت برای نوجوانان از دست برود، خاطرنشان کرد: استعدادیابی صورت گرفته، اما فکر می‌کنم وقت را از دست می‌دهیم. نوجوانان به تمرینات زیادی نیاز دارند تا به تیم ملی ملحق شوند، البته اگر هفد ما تقویت تیم پایه است.

شعبانیان در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید میانگین سنی بازیکنان بزرگسال بالاست، تصریح کرد: خیر، زمانی که به تیم ملی بزرگسالان آمدم تیم را جوان کردم و میانگین سنی ما بین متولدین ۶۹ تا ۷۳ بود. ما مشکل میانگین سن نداریم، بلکه مشکل این بود که بازیکنان می‌گفتند انگیزه ندارند، اما حالا انگیزه دارند، چون فدراسیون به خوبی آنها را حمایت کرده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه در دوره‌های قبل کیفیت امکانات در نظر گرفته شده برای بازیکنان مانند این دوره نبود، یادآور شد: سالن تمرینی ما همیشه تغییر می‌کرد و در سالن‌های پیکان، سایپا و یا آکادمی تمرین می‌کردیم، اما حالا سالن اختصاصی برای بازیکنان در نظر گرفته شده است. از طرفی بازیکنان به شدت مایدا چیچیچ را حمایت می‌کند، پس باید انتظار نتیجه خوب را از مسابقات آسیایی داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال بانوان در ادامه با اشاره به اینکه باید از بازیکنان سابق ملی‌پوش در تیم‌های ملی استفاده شود، اظهار داشت: نیلوفر رشیدی یکی از بازیکنانی است که با نمره خوب مدرک بین‌المللی خود را گرفته است و از چنین افرادی باید در تیم‌های ملی استفاده شود.

انتهای پیام/س

http://fna.ir/3ASLIV