شفر سرمربی استقلال شد/قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا بهترین عملکرد سرمربی آلمانی

By | اکتبر 3, 2017

به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از پایان نشست امروز کمیته فنی باشگاه استقلال  شفر آلمانی  به عنوان سرمربی تیم استقلال معرفی شد.

قرار است وی از فردا رسما کار خود را در استقلال آغاز کند.علیرضا منصوریان بعد از هفته هفتم از هدایت استقلال استعفا کرده بود.دین محمدی عضو کمیته فنی این باشگاه پس از پایان این جلسه در جمع خبرنگاران این خبر را تایید کرد. 

 

*رزومه این سرمربی آلمانی به شرح زیر است:

دقایقی پیش وینفرد شفر به عنوان مربی جدید استقلال تهران معرفی شد. بر این اساس عملکرد این مربی ۶۷ ساله را از نظر می‌گذرانیم.

وی از سال ۱۹۸۲ در تیم دوم بروسیا مونشن گلادباخ کار خود را رسما آغاز کرد و پس از ۴ سال هدایت کارلسروهه آلمان را برعهده گرفت. شفر با این تیم توانست به نیمه نهایی لیگ اروپای سال ۱۹۹۳-۱۹۹۴ رسید و به نماینده اتریش نتیجه را واگذار کرد. 

مربی آلمانی ۶۷ ساله، طی ۳ سال آینده هدایت اشتوتگارت و تنیس برلین را برعهده گرفت ولی چندان موفق ظاهر نشد و در سال ۲۰۰۱ هدایت تیم ملی کامرون را برعهده گرفت. در این تیم آفریقایی به وسیله درخشش «ساموئل اتوئو» توانست بهترین روزهای خود را به عنوان مربی به ثبت رساند و در جام ملت‌های آفریقای سال ۲۰۰۲ قهرمان شود. 

در سال ۲۰۰۴، شفر به مربیگری در آسیا روی آورد و سکان هدایت الاهلی امارات را بر عهده گرفت. پس از ۲ سال و قهرمانی در لیگ این کشور به العین امارات رفت اما در آنجا جامی را کسب نکرد. 

در سال ۲۰۱۰ به آذربایجان سفر کرد و به مدت یک سال مربی باشگاه باکو شد. در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی تایلند را برعهده گرفت و پس از عدم موفقیت در این کشور در سال ۲۰۱۳ با توافق ۲ طرف به کار خود پایان داد.

در سال ۲۰۱۳ با هدایت جامائیکا توانست نام خود را دوباره زنده کند و این کشور را قهرمان  جام طلایی کونکاکاف سال ۲۰۱۵ کرد.

وی  تا سال ۲۰۱۶ مربی این تیم بود و پس از آن در هیچ تیمی کار نکرد و اکنون باید جانشین علیرضا منصوریان شود. 

انتهای پیام/آ