شکست نادال و انتقاد اسپانیایی‌ها از دستشویی رفتن نیشیکوری!

By | آگوست 16, 2016

شکست نادال و انتقاد اسپانیایی‌ها از دستشویی رفتن نیشیکوری!

روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ رافا نادال تنيسور سرشناس اسپانيايي بعد از ناكامي در كسب مدال در رشته تنيس انفرادي و تنها با مدال طلاي تنيس دونفره مردان، ريودوژانيرو را ترك خواهد كرد. اين در حالي است كه او تا يك قدمي كسب مدال برنز رقابت‌هاي انفرادي پيش رفته بود ولي در مسابقه رده‌بندي مغلوب حريف ژاپني‌‌اش كي نيشيكوري شد. نكته عجيبي كه در جريان اين مسابقه رخ داد اين بود كه نيشيكوري به اين بهانه كه قصد دستشويي رفتن دارد، رافا نادال را در پيست منتظر خود گذاشت و اين انتظار ۱۱ دقيقه به طول انجاميد. اين ماجرا باعث شد تا انتقادات و اعتراضاتي هم مطرح شود ولي كارلس برناردس، سرداور اين مسابقه كه دشمني ديرينه‌اي هم با نادال دارد، گفت: «من نمي‌توانم به نيشيكوري به خاطر رفتن به رختكن چيزي بگويم.» در اين ميان نادال هم در اين مورد گفت: «من هم مي‌توانم بروم و يك كوكاكولا بنوشم. نه؟»

در اين ميان كنچيتا مارتينس يكي از بانوان تنيسور قديمي اسپانيايي هم در اين باره گفت: «خارق‌‌العاده است كه نيشيكوري براي برگشتن از دستشويي اينقدر وقت تلف كرد. در اين زمان حتي مي‌شد دوش گرفت.» تا قبل از برگزاري اين بازي و در هفته‌هاي اخير نادال بارها به خاطر ساعت‌هاي برگزاري بازي‌هايش گله‌گذاري كرده بود و نسبت به شرايط پيست‌هاي تنيس و بي‌نظمي‌هاي حاكم بر مسابقات اعتراضاتي داشت.

نادال و حضور ۲۳ ساعته در زمين تنيس
نادال در جريان مسابقات المپيك ۲۰۱۶ بيش از ۲۳ ساعت در زمين مركز المپيك تنيس بود تا در مسابقات انفرادي و دو نفره مقابل حريفانش به رقابت بپردازد. او كه تنيسور شماره ۵ دنياست، تقريباً هر روز يك مسابقه برگزار مي‌كرد و در مجموع ۱۱ بازي برگزار كرد كه ۵ بازي در مسابقات دو نفره و ۶ بازي در مسابقات انفرادي بود. نادال در شرايطي به المپيك ريو رفت كه به تازگي از بند مصدوميت مچ دست چپش رها شده بود. مصدوميتي كه بيش از ۲ ماه او را از ميادين ورزشي به دور نگه داشته بود.

رافا نادال در پايان ديدار رده‌بندي‌‌اش گفت: «واقعاً خوشحالم كه توانستم يك مدال طلا و يك رتبه چهارمي را در المپيك كسب كنم. هر چند كه دوست داشتم كمي موفق‌تر باشم ولي بايد واقع‌بين بود. من دو ماه و نيم رقابت نكرده بودم و در طول اين مدت تمريني هم نداشتم. تمام توانم را در مسابقات به كار گرفتم. در سطح خوبي رقابت كردم و خودم راضي هستم. تجربه فوق‌‌العاده‌اي بود. واقعاً لذت بردم. با جديت، انرژي و در سطحي بالا بازي كردم و فكر مي‌كنم بيش از اين نمي‌توانم از خودم توقع داشته باشم. من با وجداني راحت اينجا را ترك مي‌كنم.» او در مورد وزنش گفت: «نمي‌دانم آيا وزن كم كرده‌ام يا نه‌ اما اضافه وزني نداشتم. در مورد مچ دستم هم درجريان تورنمنت گفته بودم كه ديگر نمي‌خواهم راجع به آن صحبت كنم. ولي مچم در شرايط ايده‌آلي نيست. گاهي وقت‌ها درد مي‌كند و اين محسوس بود كه احساس ناراحتي دارم. در ساير بدنم دردي ندارم. هفته‌اي فوق مثبت از هر نظر بود. زمان زيادي را در پيست‌ها سپري كردم و مچ دستم، حداقل بدتر نشد و اين خبر خوبي است.»