صدرنشینی پرسپولیس با گلزنی امیری

By | آگوست 13, 2016

به گزارش ایرنا، این دیدار حساس عصر امروز (شنبه) در هفته سوم لیگ برتر باشگاه های ایران با قضاوت «تورج حق وردی» و در ورزشگاه بنیان دیزل تبریز برگزار شد و پرسپولیس با گل دقیقه ۴۶ «وحید امیری» مهاجم جدید خود به پیروزی رسید تا با هفت امتیاز به صدر جدول برسد. شاگردان «فراز کمالوند» در تیم گسترش که در هر دو دیدار ابتدایی خود به تساوی صفر بر صفر قناعت کرده بودند، نیاز مبرمی به کسب امتیاز این مسابقه داشتند.

پرسپولیسی ها نیز که در صورت کسب سه امتیاز به صدرجدول می رسیدند با انگیزه بالا و بدون تغییر نسبت به دیدارهای گذشته در ترکیب اصلی به میدان رفتند. در اکثر دقایق نیمه نخست شاگردان برانکو توپ را در اختیار داشتند و با حرکات امید عالیشاه از جناح چپ به دنبال روزنه ای برای نفوذ بودند، اما بازی درگیرانه دو تیم در میانه میدان اجازه نداد تا فرصت چندانی برای گلزنی ایجاد شود. در دقایق ۱۸ این دیدار، درگیری بازیکنان در میدان با اعتراض شدید حسن آذرینا سرپرست تیم فوتبال گسترش مواجه شد که داور وی را از روی نیمکت اخراج کرد. در نیمه نخست تلاش بازیکنان نتیجه ای دربرنداشت تا بازیکنان تمرکز خود را به نیمه دوم معطوف کنند.

در ابتدای نیمه دوم، «وحید امیری» از زوایه بسته و با اشتباه دروزاه بان گسترش تبریز موفق شد تنها گل این دیدار را برای پرسپولیس به ثمر برساند. در ادامه بازیکنان گسترش برای جبران گل خورده و پس از اینکه راه های نفوذ را بسته می دیدند، روی به ارسال های بلند آوردند. در دقیقه ۶۷ کار تیمی زیبای بازیکنان پرسپولیس توپ را در دهانه دروازه میزبان به «مهدی طارمی» رساند که وی به طرز عجیبی این فرصت طلایی را از دست داد.

در دقیقه ۹۰ بهترین فرصت گسترش برای گلزنی ایجاد شد که تلاش مدافعان پرسپولیس، دروازه میهمان را بسته نگه داشت. در نهایت این دیدار با برتری یک بر صفر پرسپولیس به اتمام رسید تا این تیم با هفت امتیاز به صدرجدول رده بندی صعود کند. گسترش فولاد تبریر نیز با ۲ امتیاز به جمع تیم های پایین جدول ملحق شد. این تیم در سه دیدار نخست خود در شانزدهمین دوره لیگ برتر موفق به گلزنی نشده است.

** ترکیب گسترش فولاد: فرناندو دخسوس، مرتضی اسدی، مگنو باتیستا، مسعود ابراهیم زاده، محسن حمیدی، سید محسن حسینی، علیرضا نقی زاده، محمدرضا خلعتبری(یوف سیدی)، لوسیانو پریرا(علی ارجمندیان)، داریوش شجاعیان و مصطفی اکرامی (محمدامین درویشی).

** ترکیب پرسپولیس تهران: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان(احمد نورالهی)، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه (ساسان انصاری)، علی علیپور (مهدی طارمی) و وحید امیری.