صعود ایران به نیمه نهایی با شکست قهرمان آسیا

By | آگوست 6, 2016

صعود ایران به نیمه نهایی با شکست قهرمان آسیا

به گزارش خبرورزشی، در ادامه مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات بسکتبال جوانان آسیا و در حساس ترین بازی تیم‌های ایران و چین مقابل هم به میدان رفتند و در پایان تیم ملی ایران در یک بازی نفس‌گیر و نزدیک با نتیجه ۶۲ بر ۵۹ پیروز شد.

در کواتر اول ملی پوشان کشورمان بازی را خوب آغاز کردند و برتری دفاع و حمله داشتند و نظم خوبی در بازی شان نسبت به دو مسابقه قبلی دیده می‌شد.

سرمربی چینی‌ها هم پس از ۵ امیتاز اختلاف به وجود آمده نسبت به عملکرد داوران معترض شد.

با توجه به میانگین قدی بلندتر چینی‌ها بچه های ایران در نفوذ تاحدودی ناموفق بودند و رو به پرتاب‌های پیرامونی می‌کردند.

برتری یک امتیازی ایران تا ثانیه پایانی ادامه داشت که پرتاب زیبای جعفری باعث شد این کوارتر ۲۳بر ۱۹ به سود ایران به پایان برسد.

در کوارتر دوم بازی متعادل و کم امتیازی از سوی هر دو تیم شاهد بودیم.

رضا نوری، سرمربی کشورمان کواتر دوم را هم تقریبا با ترکیب ثابت ادامه داد و تنها یکی و دو تعویض در دستور کار بود. امیرحسین آذری، کاپیتان کشورمان هم تنها برای دقایقی در ترکیب حضور پیدا کرد.

چینی ها که بازیکن شماره ۱۰ خود یعنی وانگ را بدلیل مصدومیت از دست دادند، تنها با یک امتیاز اختلاف و ۱۱بر ۱۰ به پیروزی رسیدند.

کواتر سوم هم با برتری ایران آغاز شد. دفاع خوب ملی پوشان اجازه حرکت به چینی‌ها زیر حلقه نمی‌داد.

اختلاف ۷،۸ امتیازی ایران از همان ابتدا حفظ شد و چینی‌ها که تمام مسابقات دور گروهی را برده بودند تا کواتر سوم حرفی برای گفتن نداشتند. ۵ثانیه تا پایان کوارتر مانده بود توپ ربایی خوب امیر حسین خندان با خطای چینی‌ها همراه شد و دو پرتاب بازیکنان ایران اختلاف را به ۱۰ امتیاز رساند تا این کوارتر ۱۵ بر ۸ به سود کشورمان خاتمه پیدا کند.

شوت سه امتیازی صمدی آغاز کوارتر چهارم بود و اختلاف را ۱۱امتیاز کرد، اما چند ثانیه بعد چینی‌ها جبران کردند و در ادامه نیز دقایقی را در امتیاز آوری بهتر بودند که باعث شد سرمربی ایران وقت استراحت بگیرد.

۵ دقیقه به پایان دیدار مانده بود و بازی بسیار حساس دنبال می‌شد و اختلاف به ۲امتیاز رسیده بود. دو حرکت خوب از جعفری اختلاف را به ۵ امتیاز رساند تا چینی‌ها با استرس بیشتری کار را دنبال کنند.

ثانیه های پایانی با یک اختلاف به سود ایران جریان داشت و در نهایت با پیروزی ۶۲بر ۵۹ و صعود ایران به نیمه نهایی همراه بود.

ایران با این پیروزی در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی می‌رود.