صعود والیبال ایران به جمع ۸ تیم برتر المپیک

By | آگوست 19, 2016

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۱۷ روز شنبه دیدار خود را مقابل مصر در گروه B رقابتهای المپیک ۲۰۱۶ برگزار کرد و با ارایه یک بازی منسجم، نماینده آفریقا را ۳ بر صفر و با امتیازات ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۶ پشت سر گذاشت. تیم ایران با کسب دومین برد خود در المپیک صعودش را به مرحله بعدی این مسابقات مسجل کرد. لوزانو در این بازی ترکیب سعید معروف، عادل غلامی، سیدمحمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی و مهدی مرندی (لیبرو) را به میدان فرستاد.

سرسختی مصر در ست نخست

بر خلاف انتظار تیم مصر در شروع ست نخست به راحتی امتیاز نمی داد و با توپگیری خوب در زمین دو اختلاف امتیاز ایجاد کرد و خیلی زود ۸ بر ۶ پیش افتاد. تیم ایران با سرویس های هدفدار و استفاده از توپ‌های برگشتی در امتیاز ۱۰ با مصر برابر شد و با دفاع عالی عبادی پور یک امتیاز پیش افتاد. تیم ایران که سرویس های هدفدار را در این لحظات در دستور کار داشت ۱۳ بر ۱۱ پیش افتاد تا سرمربی مصر تقاضای تایم اوت کند. در ادامه حریف با ایران در امتیاز ۱۵ برابر شد. تغییر سرویس و متعاقب آن تک دفاع عالی موسوی بار دیگر ایران را پیش انداخت. مصر که دست بردار نبود زودتر از ایران به امتیاز ۱۹ رسید. بازی دو تیم در امتیازات پایانی بسیار نزدیک پی گرفته شد و در نهایت تیم کشورمان این ست حساس را ۲۸ بر ۲۶ از آن خود کرد.

ست دوم هم برای ایران

در ست دوم تیم هم دو تیم بازی نزدیکی را ارایه کردند. مصریها که در دفاع روی تور و عقب زمین هماهنگ بودند در سرویس هم بهتر ظاهر شدند و با دو امتیاز سرویس متوالی ۱۱ بر ۹ از تیم کشورمان پیشی گرفتند اما تایم اوت لوزانو شرایط را در امتیازات برای دو تیم برابر کرد. تیم ایران با استفاده از اشتباهات حریف بار دیگر برتری ۲ امتیازی خود را روی تابلو ثبت کرد. تلاش بازیکنان تیم مصر برای تغییر نتیجه حاصلی نداشت و تیم ایران که روی ضربه شهرام محمودی از یک توپ برگشتی اختلاف ۳ امتیازی را ایجاد کرده بود در نهایت این ست را هم ۲۵ بر ۲۲ به سود خود ثبت کرد.

درخشش مدافعان روی تور ایران
حکایت ست سوم هم مثل دو ست دیگر بود. هر دو تیم در امتیازات اول برابر پیش رفتند تا اینکه ایران ۱۱ بر ۸ پیش افتاد و سرمربی مصر را مجاب به درخواست تایم اوت کرد. تیم ایران با دفاع روی تور عالی خود در ادامه فاصله را افزایش داد و ۱۷ بر ۱۳ برتر از حریف بود که سرمربی مصر دومین تایم اوت خود را نیز درخواست کرد. ایران که کاملا بازی را تحت کنترل داشت این روند را ادامه داد و اجازه نداد مصر خود را پیدا کند. شاگردان لوزانو در امتیازات پایانی با دفاع روی تور خوب خود امتیازات پیاپی را کسب کردند و این ست را ۲۵ بر ۱۶ پیروز شدند.