صفیری: ۶ سال است که دستمزد داوران زیاد نشده/ مسئولان در چیدمان داوری دقت کنند

By | آگوست 9, 2017

اسماعیل صفیری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درمورد اشتباهات زیاد داوران در دو هفته لیگ برتر و اینکه حتی تیم برنده و صدرنشین مسابقات هم از عملکرد داوران انتقاد دارد گفت: به هر حال در ابتدای فصل هستیم باید اجازه بدهیم داوران به آرامش برسند و مسئولان داوری هم در چیدمان‌های داوری با دقت و ظرافت بیشتری عمل کنند تا اشتباهات داوری را به حداقل برسانیم.

وی افزود: امتیازی که به خاطر اشتباه داوری از دست برود فرقی نمی‌کند که در هفته اول است یا هفته سی‌ام. داوران باید با آرامش قضاوت کنند و تیم‌ها هم بهتر است سعه‌صدر بیشتری داشته باشند؛ البته معنای حرفم این نیست که انتقاد سازنده نیز نکنیم و بخواهیم هر اشتباه داور را هم توجیه کنیم.

برخی از اشتباهات فاحش و غیرقابل دفاع بوده است با این حال اگر تیم‌ها بدانند که بین داوری که پراشتباه سوت می‌زند با داوری که اشتباهات کمتری دارد فرق وجود دارد و کمیته داوران به داوران کم اشتباه بهای بیشتری داده می‌شود آرامش خاطری برقرار می‌شود.

صفیری در مورد اینکه اختلاف کامرانی‌فر و اصفهانیان می‌تواند در اشتباهات داوران در دو هفته ابتدایی تاثیرگذار باشد عنوان کرد: به هر حال وقتی در خانواده آرامش برقرار باشد شرایط کار کردن راحت‌تر است اما اینگونه نیست که داوران به خاطر اینکه یک شخص رئیس‌آنها هست یا نیست نحوه قضاوتشان را تغییر بدهند.

این کارشناس داوری درمورد نقش دستمزد داوران در اشتباهات آنها گفت: فکر می‌کنم برای ششمین سال متوالی است که دستمزد داوران دست نخورده و افزایشی پیدا نکرده است باید برای کار داوران ارزش بیشتری قائل شد. نمی‌توان در فوتبالی که در آن پول زیادی خرج می‌شود اما به داوران بهای زیادی نمی‌دهند فقط از جامعه داوری انتظار داشت. مدام از عشق و علاقه به داوری حرف زد.

انتهای پیام/