طارمی جواب برانکو را داد؟/اصلا به مسایل باشگاهی فکر نمی کنم!

By | آگوست 24, 2016

سایت رسمی فدراسیون فوتبال نوشت؛ مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: برای اولین بار است که در این مرحله از مسابقات پیراهن تیم ملی را بر تن می کنم اما در این چند وقت که کنار تیم ملی بودم و حتی در همین اردو به هیچ وجه استرسی در چهره بازیکنان ندیدم. احساس می کنم با یک حمایت همه جانبه می توانیم قدرتمندانه به جام جهانی برویم. فضایی که در اردوی تیم ملی فراهم است به آرامش و آمادگی بازیکنان خیلی کمک می کند و بازیکنان مصمم هستند با برنامه های کادر فنی تیم ملی را به جام جهانی ببرند. فکر می کنم اگر یک حمایت ملی به وجود بیاید، مشکلی برای صعود به مسابقات جام جهانی نخواهیم داشت.
طارمی با بیان اینکه در تیم ملی موضوعات رنگی و باشگاهی بی اهمیت است، گفت: رقابت استقلال و پرسپولیس فقط تا برگزاری لیگ معنا دارد و همین که اردوها و بازیهای تیم ملی شروع می شود، دیگر فقط تیم ملی مهم است. تماشاگران هم باید به کمک تیم ملی بیایند تا روز یازدهم شهریور ورزشگاه آزادی پر از تماشاگر شود. من اهمیت حضور تماشاگران را به خوبی می دانم. دو سال پیش که با پرسپولیس در لیگ قهرمانان حضور داشتم، در هر بازی که ورزشگاه آزادی پر می شد، تا ۲۰ دقیقه اول حریفانمان از عربستان، قطر و ازبکستان نمی دانستند چه کاری انجام دهند. به نظرم ما بدون تماشاگران نمی توانیم موفق شویم. حضور آنها در ورزشگاه به ما بازیکنان انرژی می دهد و مطمئن هستم هواداران فوتبال ایران روز سختی را برای قطریها خواهند ساخت.
او ادامه داد: من باید به نقش رسانه ها هم در موفقیت تیم ملی هم اشاره کنم. اکنون که ما در اردو هستیم، بیش از هر چیزی به آرامش نیاز داریم و خوشبختانه این اتفاق هم رخ داده است. من به شخصه وقتی به تیم ملی می آیم دیگر به هیچ عنوان به مسائل باشگاهی فکر نمی کنم و فقط فکر و ذکرم تیم ملی و شاد کردن دل مردم است. سایر بازیکنان هم همین شرایط را دارند. در اردوی تیم ملی همه از کادر فنی بگیرید تا بازیکنان همه فقط به تیم ملی فکر می کنند. خیلی امیدوارم با کمکی که رسانه ها می کنند و تلاششان برای حفظ آرامش اعضای تیم، شرایط برای صعود تیم ملی به جام جهانی هموارتر شود.
مهاجم تیم ملی افزود: انگیزه ای که کی روش در تمرینات دارد، به بازیکنان انگیزه فراوانی می دهد. او آنقدر در کارش جدی است که وقتی بازیکنان او را می بینند انگیزه می گیرند. در این مدت که افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته ام، برایم جالب بوده که سرمربی تیم ملی همیشه در تمرینات با انگیزه و جدیت کار می کند و خود به خود این انگیزه به بازیکنان هم منتقل می شود. ما مطمئنا کار سختی در مسابقات پیش رو داریم اما با اتحاد و همدلی که در مجموعه تیم وجود دارد، تلاشی که توسط کادر فنی و بازیکنان صورت می گیرد و حمایتی که از سوی مردم، مسوولان و رسانه ها به وجود خواهد آمد، می توان کارهای بزرگی انجام داد.
طارمی با تبریک به فغانی، منصوری و سخندان برای انتخاب به عنوان دیدار فینال المپیک اظهار کرد: واقعا افتخار بزرگی برای ورزش ایران است که داورانش می توانند فینال فوتبال المپیک را قضاوت کنند. وقتی این خبر را شنیدم خیلی خوشحال شدم و از همین طریق به این تیم خوب داوری تبریک می گویم. واقعا افتخار بزرگی است که آقای فغانی برای سومین بار یکی از مهمترین فینالهای فوتبال دنیا را قضاوت می کند.امیدوارم مسوولان داوری فوتبال ایران قدر این داوران خوب را بدانند چون همه می دانند قضاوت در این سطح و حضور در سه فینال معتبر کار هر کسی نیست. امیدوارم به لحاظ مالی هم بیشتر به داوران رسیدگی شود.
او در پایان با تبریک به مدال آوران المپیکی ایران گفت: امیدوارم قدر ورزشکارانی چون حمید سوریان، بهداد سلیمی و لیلا رجبی را بیشتر بدانیم. آنها شب و روزشان را برای موفقیت و شاد کردن مردم گذاشتند اما نتیجه چیزی نشد که می خواستند، با این حال این دلیل نمی شود که افتخاراتشان را فراموش کنیم.

۲۵۲ ۴۳