عالیشاه: با پیراهن قرمز، یک گل از حریفان جلو هستیم!

By | آگوست 5, 2016

عالیشاه: با پیراهن قرمز، یک گل از حریفان جلو هستیم!

به گزارش خبرورزشی، با این وجود پرسپولیس ۳ امتیاز بازی با سایپا را از آن خود کرد. امید عالیشاه هم با ما و هواداران پرسپولیس هم‌عقیده است. او نظرات جالبی هم در مورد بازی در استادیوم تختی دارد که به خواندنش می‌ارزد.

پرسپولیس، پرسپولیس همیشگی نبود. درست است؟
کاملاً حق با شماست. تازه فصل بدنسازی را پشت سر گذاشتیم و هیچ‌کدام خوب نبودیم. البته هر وقت در ورزشگاه تختی بازی کردیم، همین شرایط حاکم بوده است.

چطور؟
خود من هرگز در ورزشگاه تختی نتوانستم آن فرم همیشگی را به نمایش بگذارم. سایر بچه‌ها هم همین شرایط را داشتند. اصلاً توپ را نمی‌شد روی زمین دواند و خیلی مشکل داشتیم.

واقعاً؟!
بله، یادم نمی‌آید خودم در این ورزشگاه خوب بازی کرده باشم. البته بدن همه ما سنگین بود و این مسئله هم مزید بر علت شد. با این وجود خوشحالم برنده از زمین خارج شدیم.

قبول داری شانس هم همراه شما بود؟
توی این‌جور بازی‌ها چاشنی شانس خیلی می‌تواند مؤثر باشد.

پارسال خوب بازی می‌کردید و شانس نداشتید. به نظر می‌رسد امسال عکس این قضیه صدق می‌کند!
در هفته‌های اول تا سوم نمی‌شود تیم‌ها را شناخت. طول می‌کشد تا بدن بچه‌ها رها شود و به حالت عادی برگردد. پارسال به نظرم بدترین شروع تاریخ باشگاه پرسپولیس را داشتیم. هفته‌های اول بد باختیم اما شوک بزرگی که به ما وارد شد، همه را همدل کرد.

منظورت درگذشت زنده‌یاد هادی نوروزی است؟
متأسفانه ما هادی را از دست دادیم و این واقعاً ناراحت‌کننده بود. از آن به بعد همه برای شادی روح آن مرحوم بازی کردیم.

این همدلی در فصل جدید هم دیده می‌شود؟
چرا که نه! استخوان‌بندی پرسپولیس تا حد زیادی حفظ شده است. همه ما می‌دانیم توقعات هواداران این فصل بیشتر از قبل شده و باید حواس‌مان کاملاً جمع باشد. ما فقط در یک صورت می‌توانیم طرفداران را راضی کنیم و آن هم با نتیجه گرفتن است.

راستی تو که به صحنه نزدیک بودی، بگو چرا وحید امیری عصبانی شد و با بازیکن سایپا درگیری لفظی پیدا کرد؟
دقت نکردم. سرم را پایین انداختم و از صحنه دور شدم اما فکر می‌کنم برخوردی پیش آمد و وحید خطایی کرد که بازیکن حریف واکنش نشان داد اما در مجموع چیز خاصی نبود.

ببخشید یک مقدار سؤالات ما پراکنده شد. با برانکو که مصاحبه می‌کردم، گفت امید عالیشاه از کاپیتانی سیدجلال حسینی خیلی استقبال کرد. توضیح می‌دهی؟
آقای برانکو لطف دارد. ایشان حتی اگر بازوبند کاپیتانی را به من می‌داد، خودم آن را به سیدجلال می‌بخشیدم. در جامعه ما کسوت هنوز هم حرف اول را می‌زند و منِ امید عالیشاه هم بعدها چنین توقعی از بازیکنان جوان‌تر خواهم داشت.

از پیراهن جدید پرسپولیس راضی بودی؟
راستش را بخواهید، پیراهن مسابقه ما کیفیت خوبی دارد اما پیراهن‌های تمرین این‌طوری نیست. امیدوارم پیراهن‌های تمرینی هم به همان کیفیت مسابقه باشد.

نظرت درباره رنگ طوسی چیست؟
به من که باشد، دوست دارم همه بازی‌ها پیراهن قرمز بپوشیم چون وقتی این رنگ را بر تن داریم، یک گل از حریفان جلو هستیم. هرچند طوسی هم برای ما آمد داشت.

(باتعجب) چرا؟!
از لحاظ روانشناسی رنگ‌ها، قرمز همیشه برنده است ولی نمی‌توان همیشه از این رنگ استفاده کرد. البته قبلاً پیراهن دوم ما سفید بود و به هر حال تصمیم باشگاه این بوده است.

تو هم شرایطی مثل رامین رضاییان و مهدی طارمی داشتی، الان خوشحالی که مثل این دو به ترکیه نرفتی؟
هر بازیکنی شرایط خاص خودش را دارد. من هم از ترکیه و یکی، دو جای دیگر پیشنهاداتی داشتم اما از اول هم هدفم ماندن در پرسپولیس بود.

استقلال تهران رقیب سنتی‌تان را در هفته اول چطور دیدی؟
آقای منصوریان مربی جوان و خوبی است. به نظرم مشکل استقلال در هفته اول هم مثل ما سنگینی بدن بچه‌ها بود. مطمئن باشید در هفته‌های آینده بهتر کار خواهند کرد.

این پرتاب‌های بلند دست علیرضا بیرانوند، خدادادی است یا تمرین می‌کند؟
خدادادی است و خوراک خود من است! کار من و بازیکنان سرعتی برای استارت زدن و ضدحمله آسان‌تر می‌شود. البته بیرانوند جدای از پرتاب دست، گلر خوبی است و می‌تواند خیلی به ما کمک کند.

قبلاً هم به تو گفته بودیم که علی پروین تو را بهترین بازیکن ایران می‌داند. فکرش را نکردی که پیراهن شماره ۷ علی‌آقا را بپوشی؟
اصلاً به خودم جرأت چنین جسارتی نمی‌دهم. شماره ۷ به سلطان فوتبال ایران تعلق دارد و به نظرم باید در آرشیو باشگاه و به احترام علی‌آقا پروین بایگانی شود.

به عنوان سؤال آخر، بازی هفته آینده پرسپولیس برابر فولاد را چطور پیش‌بینی می‌کنی؟
بازی در استادیوم آزادی تهران برگزار می‌شود و ان‌شاءا… با حضور پرشور و حمایت هواداران، برنده و دست پر از زمین خارج شویم. یک انتقاد هم از مسئولان برگزارکننده مسابقات دارم. چرا بازی‌ها را وسط هفته برگزار می‌کنند؟ به هر حال کسانی که به استادیوم می‌آیند، اغلب کار و زندگی دارند و بهتر است روز جمعه و آخر هفته بازی‌ها انجام شود تا تماشاگران استقبال بیشتری از مسابقات داشته باشند. امیدوارم دوستانه به این مسئله رسیدگی کنند.