قطر با بازیکنان لالیگایی مقابل ایران

By | سپتامبر 6, 2016

قطر با بازیکنان لالیگایی مقابل ایران

به گزارش خبرورزشی، رقیبی که بیشتر بازیکنانش را خارجی‌های مقیم این کشور تشکیل داده‌اند. آن‌هایی که با گرفتن تابعیت این کشور کوچک اما متمول حاشیه خلیج‌فارس تجربه ملی برای خود رقم زدند تا این شانس را پیدا کنند که در تورنمنت‌های معتبر بین‌المللی به میدان بروند. در چند روز گذشته خبرهای زیادی درخصوص ملیت بازیکنان قطری نقل محافل خبری بود و مشخص شد در جمع ۲۳ بازیکن نهایی قطر تنها به تعداد انگشت‌شمار بازیکنانی متولد این کشور هستند و مابقی خارجی‌هایی که شانس همراهی تیم ملی کشور اصلی خود را نداشته، با انتخاب قطر هم صاحب پول شده‌اند و هم شانس بازی ملی.

در گیر و دار حواشی این موضوع اما یک واقعیت در اردوی قطر پنهان ماند و آن هم به حضور اولین لژیونر تاریخ این کشور در جمع ۲۳ بازیکن نهایی انتخابی دنیل کاررنو برمی‌گردد. اکرم عفیف بازیکن ۲۰ ساله قطری‌ها که در رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو برای اولین بار نام خود را با کسب عنوان آقای گلی بر سر زبان‌ها انداخت در حال حاضر تنها لژیونر فوتبال قطر است که در یکی از بهترین لیگ‌های اروپایی بازی می‌کند. او در ابتدا به ویارئال پیوست اما در مدت کمتر از دو هفته از جمع زیردریایی‌های زرد به صورت قرضی جدا و راهی اسپورتینگ خیخون شد تا شانس بازی در لالیگا را پیدا کند. اولین لژیونر تاریخ فوتبال قطر امشب یکی از مهره‌هایی است که طرفداران این تیم عربی روی هنرهای فردی‌‌اش برای ثبت اولین برد خود مقابل ایران حساب بازکرده‌اند.
اکرم عفیف در حالی توانست فرصت حضور در یکی از پنج لیگ معتبر اروپایی را پیدا کند که در ارتباط با ترانسفر این بازیکن به باشگاه‌های اسپانیایی شایعات زیادی به گوش می‌رسد از جمله دخالت اسپانسر قطری رقابت‌های قهرمانی لالیگا و حمایت این اسپانسر متمول از باشگاه‌هایی که این بازیکن جوان را به خدمت گرفتند. قطری‌ها که سال‌‌هاست با صرف هزینه‌های گزاف از لالیگا و باشگاه‌های بزرگ اسپانیایی حمایت مالی می‌کنند، در توافقی که با کارگزاران رسمی فعال در باشگاه‌های این کشور داشتند، زمینه انتقال ستاره جوان خود را به اروپا فراهم کردند تا به این ترتیب میزبان جام جهانی‌ ۲۰۲۲ صاحب لژیونر در لیگ‌های معتبر جهان شود. برخی محافل از هزینه چند میلیون دلاری در این مسیر خبر دادند چون در هنگام عقد قرارداد اکرم عفیف با ویارئال و سپس اسپورتینگ خیخون هیچ رقمی برای این بازیکن اعلام نشد. به این ترتیب قطری‌ها امشب در حالی با یک بازیکن لالیگایی برابر ایران صف‌آرایی می‌کنند که نیمی از شاگردان کارلوس کی‌روش در تمامی لیگ‌های معتبر اروپایی سابقه بازی دارند و از حیث داشتن لژیونر همواره ما یک سرو گردن بالاتر از رقبای حاشیه خلیج فارس خود بوده‌ایم. در ترکیب فعلی ایران بازیکنانی از لیگ‌های روسیه، یونان، هلند، پرتغال و… دیده می‌شوند در حالی که قطری‌ها تنها به یک لژیونر آن هم از لالیگا اکتفا کردند که در مدت زمان کوتاه حضور در اسپانیا تنها چند دقیقه برای اسپورتینگ خیخون برابر اتلتیک بیلبائو به میدان رفت. حالا سابقه و گذشته و لژیونرهای دهه‌های اخیر ما در اروپا به کنار!