لبرون جیمز قراردادش با کلیولند را تمدید کرد

By | آگوست 18, 2016

لبرون جیمز قراردادش با کلیولند را تمدید کرد

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ لبرون جيمز ستاره بي‌چون و چراي كليولند در يكي، دو فصل گذشته به همكاري‌‌اش با اين باشگاه كه بسكتبال را از همانجا شروع كرده، ادامه خواهد داد. اين خبري است كه خودش از آن پرده برداشته و اطلاعات بيشتري درباره‌‌اش نداده. اگرچه نه لبرون و نه مسئولان باشگاه كليولند درباره ادامه اين همكاري توضيح بيشتري نداده‌اند ولي سايت ESPN در مطلبي فاش كرده كه اين همكاري براي كليولندي‌ها بيش از ۱۰۰ ميليون دلار (!) آب خورده است.

طبق گزارشي كه اين سايت نوشته، دو طرف براي تمديد قراردادي سه ساله به ارزش ۱۰۰ ميليون دلار به توافق رسيده‌اند يعني به طور ميانگين دستمزد لبرون جيمز در هر فصل ۳۳ ميليون دلار خواهد بود. اگرچه پيش از اين گفته مي‌شد لبرون به همكاري‌‌اش با كليولند ادامه خواهد داد ولي در هفته‌هاي گذشته سكوت خبري مطلقي درباره تداوم اين همكاري وجود داشت و حالا هم كه فقط در حد همين يك جمله از زبان جيمز به بيرون درز كرده است.

«پادشاه جيمز» كه سال ۲۰۰۴ در همين تيم كليولند گل كرد، توانست چند سال براي كاواليرزها بازي كند و بعد سال ۲۰۱۰ به تيم ميامي‌هيت رفت تا بتواند در كنار دو ستاره ديگر آن تيم به افتخار‌آفريني ادامه دهد. ۴ سال حضور در ميامي برايش دو جام قهرماني در NBA را به همراه داشت. سرانجام او بعد از ۴ سال دوري دوباره به كليولند برگشت‌؛ سال اول به فينال رسيد و مغلوب گلدن‌استيت شدند ولي همين فصل گذشته انتقام آن ناكامي را گرفت و توانست اولين قهرماني تاريخ كليولند را به مردم منطقه‌‌اش اهدا كند.

گران‌ترين بازيكن تاريخ
با قرارداد تازه لبرون جيمز ۳۱ ساله تبديل به گران‌قيمت‌ترين بازيكن تاريخ NBA مي‌شود. البته او فصل پيش با ۳۱ ميليون دلاري كه گرفت هم تبديل به گران‌قيمت‌ترين بازيكن حال حاضر ليگ شده بود. لبرون البته يك ركورد ديگر هم زده و آن هم برابري با ميزان دستمزد در يك فصل با مايكل جردن افسانه‌اي است‌؛ جردن فصل ۹۸-۹۷ از شيكاگو ۳۳ ميليون دلار دستمزد گرفته بود. حالا با ۳ فصل دستمزد ۳۳ ميليون دلاري، لبرون از مايكل هم پيشي مي‌گيرد و در تاريخ NBA اين ركورد در كنار ۴ ركورد فعلي MVP (بهترين بازيكن فصل) خواهد درخشيد.

لبرون جيمز: خوشحالم
لبرون كه خبر را روي خروجي سايت Uninterrupted گذاشته بود، صحبت كوتاهي هم درباره تمديد قراردادش كرد و گفت: «مي‌خواهم به شما خبر بدهم قراردادم را با كليولند كاواليرز، تيمي كه متعلق به زادگاهم است، تمديد كرده‌ام… مي‌دانيم كه كل فصل پيش فوق‌‌العاده پيش رفت و با كلمات جادويي بايد از آن ياد كرد. فصل باورنكردني‌اي بود… بيش از اين نمي‌توانم منتظر باشم تا تيم، بازيكنان و مسئولان را ببينم. بي‌صبرانه منتظر اين هستم كه يك بار ديگر با هم باشيم. هواداران، بدون شما، بدون عشق و هيجان‌تان نسبت به تيم، نمي‌توانستيم كاري كه فصل پيش عملي كرديم را رقم بزنيم. خوشحالم».