لیگ یکی‌های پرمشتری

By | آگوست 24, 2016

لیگ یکی‌های پرمشتری

روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ رقابت‌هاي ليگ يك فرانسه از هفته گذشته آغاز و استارت فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ زده شد. با وجود شروع رقابت‌ها اما هنوز هستند بازيكناني كه احتمال دارد پيش از پايان فصل نقل و انتقالات تابستاني از فوتبال فرانسه جدا شوند. پنجره نقل و انتقالات در تاريخ ۳۱ آگوست بسته مي‌شود و احتمال جدايي اين بازيكنان از تيم‌هاي‌شان زياد است.

بلز متوئيدي
از سال ۲۰۱۱ به پاري‌سن‌ژرمن آمده و تا ۲۰۱۸ هم با ميليونرهاي پاريس قرارداد دارد اما اين دليل نمي‌شود كه به پيشنهادهاي خوب نه بگويد. متوئيدي اين هفته روي نيمكت نشست تا اين‌طور برآورد شود كه سرمربي جديد تيم اوناي امري برنامه‌اي براي او ندارد. پس از اينكه پوگبا با ۸۹ ميليون پوند به يونايتد رفت و ركورد گران‌ترين بازيكن دنيا را زد، باشگاه يوونتوس باب مذاكرات را براي جذب متوئيدي آغاز كرد. چلسي هم نسبت به جذب بلز ابراز تمايل كرده بود اما اين پيشنهاد هرگز به طور جدي دنبال نشد تا يووه تنها مقصد احتمالي اين بازيكن پيش‌بيني شود.

ديگو رولان
اين مهاجم اروگوئه‌اي در اولين بازي فصل توانست براي بوردو گلزني كند تا تيمش ۳-۲ مقابل سن‌اتين به برتري برسد. رولان با وجود اينكه تا ۲۰۱۸ تحت حمايت باشگاه بوردو است اما آينده‌‌اش همچنان در هاله‌اي از ابهام قرار دارد. لاتزيو و شالكه دو باشگاهي هستند كه رولان را مي‌خواهند و در تلاش هستند تا بهترين پيشنهاد را ارائه كنند.

لاسانا ديارا
وقتي كه در ماه مي ‌مقابل دوربين شبكه تلويزيوني اكيپ ۲۱ ادعا كرد بازيكن آزاد است، جدايي‌‌اش از مارسي تضمين شد. او اما تا الان كنار تيم حضور دارد و حتي در بازي اين هفته بازوبند كاپيتاني را به بازو بست. اين هافبك ۳۱ ساله كه با بازي در رئال‌مادريد و چلسي از كارنامه قابل توجهي برخوردار است، به احتمال قوي فوتبالش را در ايتاليا ادامه دهد.

رشيد غزال
وينگر الجزايري فصل گذشته عملكرد مؤثري در موفقيت ليون، به ويژه در نيم‌فصل دوم داشت. او اما براي تمديد قراردادش با باشگاه ليون به مشكل خورد تا سر و كله تيم‌هاي انگليسي پيدا شود. باشگاه‌هايي نظير وستهم و اورتون خواهان جذب غزال هستند. صحبت‌هاي ژان ميشل اولاس رئيس باشگاه ليون نشان مي‌دهد همه چيز به رضايت غزال بستگي دارد: «من مي‌دانم رشيد نمي‌خواهد باشگاه را ترك كند، پس بايد با هم به توافق برسيم. ما در وضعيتي نمي‌مانيم كه براي دو طرف خوب نباشد.»

فابينيو
با شروع تابستان و فصل نقل و انتقالات فابينيو تأكيد كرد قصد جدايي از موناكو و رفتن به جزيره را دارد اما مقصدش كجاست؟ منچستريونايتد شايد بتواند با پرداخت ۲۵ ميليون پوند اين مدافع راست ملي‌پوش برزيلي را جذب كند. با وجود اينكه واديم واسيليف قائم‌مقام باشگاه موناكو از تلاش براي جلب رضايت فابينيو صحبت كرده اما بعيد است اين بازيكن قيد پيشنهاد شياطين سرخ را بزند.