مایلی‌کهن:گفتم شاید ملوان به لیگ پایین‌تر سقوط کند/بندر انزلی دروازه اروپا بوده است

By | جولای 24, 2016

محمد مایلی‌کهن در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد انتخاب دستیارانش در تیم فوتبال ملوان گفت: با برخی از مربیان صحبت کردم تا از وجودشان استفاده کنم، البته نادر فریادشیران مثل همیشه در کنار من حضور دارد، البته بهتر است بگویم من در کنار ایشان هستم.

وی درمورد اینکه به جز فریادشیران به چه مربی دیگری پیشنهاد داده است، گفت: به‌طور اختصاصی به شما می‌گویم که به علی دوستی‌مهر پیشنهاد همکاری داده‌ام، البته ایشان یکسری مشکلات خودش را دارد، اما من خواهش کردم در تیم ملوان با ما همکار باشد، باید ببینیم چه پیش می‌آید.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در مورد اینکه سه سرمربی پیش از او از هدایت ملوان انصراف داده‌اند، گفت: من همیشه گفته‌ام همه جای ایران سرای من است و من در شهر انزلی که یکی از شهرهای گیلان است به دنیا آمده‌ام، می‌دانم کار سختی پیش ‌رو دارم، امیدوارم مردم و مسئولان بیش از گذشته تیم ملوان را حمایت کنند.

مایلی‌کهن افزود: بندر انزلی شهر مظلومی است که مورد جفا قرار گرفته است، بندر انزلی دروازه اروپاست، این شهر ابتدا اسمش بندر انزلی بود که بعد تبدیل به بندر پهلوی شد، می‌دانید چرا؟ زیرا آنها نام خودشان را بر روی شهری گذاشتند که هم زیبا بود و هم ارزشمند، آنها اسم خودشان را در جایی که فاقد ارزش بود، نمی‌گذاشتند. بندر انزلی دروازه اروپاست، اما متأسفانه اکنون شاهد آن هستیم که این شهر خیلی پیشرفت نکرده است، یک جاده کمربندی آن ۲۰ سال است که در حال ساخت است، اما فقط ۶۰ درصد این پروژه پیشرفت کرده است، درحالی‌که در شهرهای دیگر ایران عزیزمان از تهران تا تبریز و اصفهان شاهد پیشرفت هستیم.

وی تصریح کرد: در بندر انزلی دو پل ساخته شده است که یکی از آنها با دستور مقام معظم رهبری بوده که ساخت آن‌هم چند سال طول کشیده، یک پل دیگر بعد از زحمات فراوان هنوز در بن‌بست است و فقط ۵۰۰ متر راه مناسب ایجاد کرده، درحالی‌که بنادری دورتر از اینجا خیلی پیشرفت کرده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در مورد اینکه قولی برای صعود داده است یا نه، گفت: من هیچ قولی برای صعود به مدیران باشگاه نداده‌ام، حتی گفته‌ام با این شرایط ممکن است به لیگ پایین‌تر سقوط کنیم. ضمن اینکه اولین وظیفه خودم را این می‌دانم که اختلاف بین انزلی و رشت برداشته شود، من باید این اختلاف را از بین ببرم، حتی اگر به قیمت فدا کردن خودم باشد. رشت، انزلی،‌ اصفهان، تهران و تبریز همه مردم یک کشور به نام ایران هستیم، تیم‌های اروپایی در زمین مردانه با هم رقابت می‌کنند،‌اما در پایان مسابقه با هم دست می‌دهند و پیراهن‌هایشان را تعویض می‌کنند. پس فوتبال جنگ نیست، فوتبال برای لذت بردن و ایجاد دوستی است.

مایلی‌کهن افزود: محمد خاکپور در تیم امید وقتی خبرنگاران ژاپنی به او گفتند با ژاپن جنگ داریم، گفت: فوتبال جنگ نیست، فوتبال می‌تواند مردم دنیا را به هم نزدیک کند و کاری که برخی از سیاست‌مداران سال‌های سال نتوانند انجام بدهند، فوتبال می‌تواند آن کار را انجام بدهد.

انتهای پیام/س

http://fna.ir/FZ6RDX