مبعلی: رابطه خوبی با دایی دارم

By | سپتامبر 4, 2016

ایمان مبعلی بازیکن تیم فوتبال نفت تهران درباره وضعیت امسال تیم نفت و نتایجش در هفته های ابتدایی لیگ توضیح داد و تاکید کرد از زمان حضورش در تیم ملی رابطه خوبی با علی دایی داشته است.

متن کامل مصاحبه با ایمان مبعلی را در زیر می خوانید :

این اردو برای نفت لازم بود

مبعلی درباره برپایی اردوی نفت در سرعین گفت: فکر می کنم با توجه به اینکه تمرینات ما دیر آغاز شد چنین اردویی را لازم داشتیم. ما در اینجا تمرینات بدنسازی و هوازی خیلی خوب و پر فشاری را برگزار کرده و تمریناتمان طبق برنامه ارائه شده از سوی کادر فنی با نظم و ترتیب خاصی انجام می شود .متاسفانه تکلیف باشگاه خیلی دیر مشخص شد و نگرانی هایی را ایجاد کرد. جا دارد در اینجا بگویم خیلی خوشحالم تیم نفت با تدابیر مسولان و مالکان جدید در تهران باقی مانده و نامش هم تغییر نکرده است. این اتفاق خیلی مهم و مثبتی است. خیلی از بچه ها نگران باشگاه و تیم نفت بودند اما خوشبختانه همه چیز خوب تمام شد .

شک ندارم باز هم نتیجه می گیریم

وی درباره نتایج چهار هفته نخست تیم تصریح کرد: اینطور نبود که اصلا بدنسازی نکرده باشیم .اتفاقا از زمانی که کادر فنی جدید تیم را تحویل گرفت در دو هفته ای که مهلت داشتیم، تمرینات پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و به یک مرز آمادگی نسبی رسیدیم و در سایه تفکرات مربیان، انگیزه و عزم بچه ها نتایج خوبی در شروع لیگ حاصل شد. مهمترین نکته این بوده که روند خوبی داشته ایم و اینطور نبوده که یک بازی خوب باشیم و یک بازی بد و یا در دیداری با شانس و اقبال نتیجه گرفته باشیم .در واقع تیم ما نوسان و فراز و نشیب نداشته و این اتفاق و نشانه های بسیار خوب و امیدوار کننده برای یک تیم است.
مبعلی خاطرنشان کرد: ما تیم یکدست و یک شکلی داریم و بازیکنان جدید در این فرصت کم توانسته اند به هماهنگی نسبی و خوبی با سایر نفرات برسند و تاثیرگزاری خوبی داشته باشند .تجربه نشان داده تیمی که چنین روالی داشته باشد می تواند موفق شود. به همین دلیل هم معتقدم نفت به شخصیت تیمی دست یافته و شک ندارم در هفته های آتی هم نتایج خوبی بدست می آوریم .

جدایی اسمی ها و تاثیرگذاری بازیکنان جدید

هافبک طراح و بازیساز نفت تهران درباره جدایی برخی ستاره های فصل گذشته و تاثیرگذاری نفرات جدید گفت: برخی بازیکنان اسمی فصل قبل که آزاد بودند و خواهان هم داشتند به تیم های دیگری منتقل شدند. اینکه بسیاری از نفرات نفت به پرسپولیس و استقلال رفتند نشان دهنده وضعیت این تیم بوده.با این وجود این اتفاق کمی نگران کننده بود اما بازیکنان جدید جذب شده عملکرد بسیار خوبی داشته و نشان دادند آقای دایی و کادر فنی حساب شده اقدام به جذب آنها کردند.این نشان از هوش علی اقا(دایی)دارد که نفرات جدید را طوری گزینش کردند که چنین عملکردی حتی در کوتاه مدت داشته باشند و خیلی زود خود را در سیستم جدید و تیم وفق دهند. آنها با تلاش و کوشش زیاد در تیم و تفکرات کادر فنی به خوبی جا افتاده و توانسته اند عملکرد خوبی داشته باشند .

مبعلی که با سه گل زده در چهار هفته ایتدایی در صدر جدول گلزنان لیگ است از آنجایی که دو پاس گل هم داده  موثرترین بازیکن لیگ برتر لقب گرفته است.
این بازیکن درباره درخشش خود گفت: در وهله اول تصور می کنم بواسطه تمرینات فشرده بدنی که در شروع لیگ انجام دادیم با آمادگی بدنی خوبی وارد مسابقات شدیم .علاوه بر آن، موفقیت به تنهایی حاصل نشده و محصول زحمات کل بچه های تبم است و اگر بازیکنان به من پاس نداده بودند من نمی توانستم این گل ها را به ثمر برسانم و اگر ارسال هایم منجر به گل نمی شد الان در جمع موثر های لیگ نبودم . علاوه بر این ها بر این باورم تغییر شرح وظایفم تاثیر بسزایی در عملکردم داشته. علی آقا( دایی)از من خواسته کمی جلوتر کار کنم و بیشتر در حمله مشارکت داشته باشم و اینطور نیست که مثل گذشته به عقب برگردم.در کل بنده موفیقت کنونی خود را حاصل زحمات بازیکنان و درایت کادر فنی می دانم و همین موجب شده بر خلاف سالهای قبل و اخیر که کم گل می زدم در چهار هفته ابتدایی بتوانم دو پاس گل داده و سه گل بزنم .

روی ضربات ایستگاهی خیلی تمرین می کنیم

بازیکن نفت تهران درباره ضربات ایستگاهی اش که منجر به گل یا پاس گل شده است گفت :آقای دایی امسال روی ضربات ایستگاهی و کاشته ها اهمیت و تاکید بسیار دارند . حتی ما تمرینات اختصاصی زیادی هم انجام می دهیم . خوشبختانه ایستگاهی زن های خوبی مانند بوعذار , اکبر صادقی , آرش رضاوند، عزتی، آل کثیر و بچه های دیگر داریم و از سوی دیگر میانگین قدی بالای بچه ها موجب شده در ضربات ایستگاهی و کرنرها خطرناک باشیم. برای همین است که ۳ گل از ۵ گل ما از روی ضربات ایستگاهی در این هفته ها به ثمر رسیده است .

وقتی تاثیرگذار هستم که تیم ببرد، حتی اگر گل نزنم

مبعلی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روند تاثیر گذاری اش در هفته های آتی هم ادامه پیدا می کند، اظهار کرد: برای من موفقیت تیم از هر چیز مهم تر است حتی از گل زدن و درخشش انفرادی خودم و بهتر شدن عملکردم طبق آمار. تیم ببرد و حتی اگر گل نزده باشم و پاس گل نداده باشم فکر می کنم تاثیرگذار بوده ام.این باور و تفکری است که بدون اغراق همه بازیکنان تیم دارند.خوشبختانه رفاقت و همدلی حرف اول را در تیم می زند و همه دست به دست هم داده ایم تا انشاله شاهد سربلندی تیم باشیم.

از دعوت به تیم ملی تا پیشنهاد صبا

بازیکن سابق تیم ملی در پاسخ به این پرسش که نظرش در مورد همکاری با دایی چیست، توضیح داد: به طور کلی بر این باورم حضور علی دایی در نفت و حضور پر رنگ و پرشور اعضای کادر فنی در تمرینات تیم از لحاظ روحی و همچنین فنی تاثیرات خوبی در نفت داشته و روی عملکرد مثبت بچه ها تاثیر داشته است . من هم از گذشته رابطه بسیار خوبی با آقای دایی داشته ام.تا این حد که بگویم چیزی نمانده بود همین امسال با پیشنهادی که داده شد من به صبا رفته و شاگرد علی آقا شوم اما قسمت این بود آقای دایی در نفت مربی ما باشند. حتی زمانی که آقای دایی سرمربی تیم ملی بودند از من دعوت کردند و من عضو تیم ملی شدم و همین دو مورد و نکته کافی است که بدانید رابطه بنده و آقای دایی بسیار خوب است و بسیار خوشحالم که امسال توانسته ام به روزهای اوج برگردم و مهره مثمر ثری برای تیم باشم.

ما فوتبالیست ها مدیون رسانه ها هستیم

ایمان مبعلی در پایان صحبت هایش گفت: طی مدتی که از مسابقات لیگ گذشته مصاحبه ای نداشتم و ترجیح می دادم بخاطرفشردگی مسابقات و وضعیت خاص تیم و باشگاه تمام تمرکزم روی مسائل فنی و تیم باشد.بطور کلی علی رغم موفقیت کسب شده و درخواست برخی دوستان رسانه ای مصاحبه ای انجام ندادم. به همین دلیل اگر پاسخگوی برخی از دوستان رسانه ای نبودم پوزش می طلبم. خوشبختانه همواره تعامل خیلی خوبی با رسانه ها داشته و معتقدم ما فوتبالیستها بخشی از موفقیت ها و محبوبیت نسبی خود را مدیون خبر نگاران ،عکاسان و گزارشگران هستیم .اگر آنها حرف ها و عملکرد ما را منعکس نکنند ما دیده نمی شویم و عملکردمان هم بازتابی نخواهد داشت. جا دارد از زحمات اهالی رسانه تشکر ویژه کرده و عنوان نمایم که من و همه اعضای تیم قدردان زحمات اهالی رسانه هستیم . بنده نیز با برخی از اهالی رسانه بالای ۱۵ سال است رفاقت نزدیک دارم و این قشر زحمتکش را به احترام یاد می کنم و وظیفه خود می دانم از آنها تشکر نمایم