مشعل بازی‌های آسیایی داخل سالن عشق‌آباد روشن شد+تصاویر

By | سپتامبر 7, 2017

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به استان «مرو»، مشعل پنجمین دوره بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی «عشق‌آباد ۲۰۱۷» دقایقی قبل در میدان گازی «گالکینیش» واقع در جنوب ترکمنستان، طی مراسم باشکوهی روشن شد.

بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی، در تاریخ ۱۷ الی ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۷ برابر با شهریور ماه سال ۹۶ در ترکمنستان برگزار خواهد شد و این برای اولین بار است که ۱۷ کمیته ملی المپیک اقیانوسیه به‌همراه ۴۵ کمیته ملی المپیک کشورهای آسیایی از جمله ایران زیر نظر شورای المپیک آسیا طی رویدادی که در ۲۱ رشته ورزشی برگزار خواهد شد، حضور می‌یابند.

دولت ترکمنستان برای میزبانی از پنجمین دوره مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی سال ۲۰۱۷ ، یک شهرک جدید المپیک مدرن و مجهز به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلاری احداث کرد و این شهرک هم‌اکنون آماده بهره‌برداری است.

علاوه بر این دولت ترکمنستان یک فرودگاه بین‌المللی جدید در عشق آباد به ارزش ۲٫۲ میلیارد دلار نیز برای این بازی‌ها احداث کرد.

کاروان جمهوری اسلامی ایران قرار است با ۲۱۴ ورزشکار شامل ۱۴۸ مرد و ۶۸ زن به منظور مشارکت در این مسابقات به ترکمنستان اعزام شود و در همه رشته‌ها به جز دنس‌اسپورت شرکت‌کننده خواهد داشت.

انتهای پیام/ح