مقایسه مدال‌های ایران در پنج دوره اخیر المپیک

By | آگوست 20, 2016

گروه ورزشي: طرفداران احمدی‌نژاد در حالی حسن روحانی رییس‌جمهور و دولت ایشان را به بهانه نتایج المپیک ۲۰۱۶، مورد حملات غیرمنصفانه قرار می‌دهند که نگاهی به نتایج المپیک در پنج دوره اخیر، حتی اگر در المپیک ۲۰۱۶ که اولین المپیک در زمان دولت روحانی است، هیچ مدال دیگری هم بدست نیاید، «یعنی همین ۲طلا و ۳ برنز بماند» باز هم نتیجه ای بهتر از المپیک ۲۰۰۸ است «با ۱طلا و ۱برنز » که اولین المپیک در زمان دولت احمدی نژاد بود. براي اثبات اين ادعا فقط مي‌توان مدال هاي كسب شده و همچنين كاروان المپيك ايران را در ۵ دوره اخير يك مرور كلي كرد تا ذوق‌زدگي احمدي‌نژادي‌ها (آن هم خوشحالي از ناكامي جوانان ورزشكار ايران‌!) نقش بر آب شود.

◀️ المپیک ۲۰۰۰ سیدنی «اولین دولت خاتمی»

رتبه کل : ۲۷ / طلا : ۳ ؛ نقره : ۰ برنز : ۱

◀️ المپیک ۲۰۰۴ آتن «دومین دولت خاتمی»

رتبه کل : ۲۹ / طلا : ۲ ؛ نقره : ۲ برنز : ۲

◀️ المپیک ۲۰۰۸ پکن «اولین دولت احمدی‌نژاد»

رتبه کل: ۴۴ / طلا ۱ ؛ نقره ۰ ؛ برنز ۱

◀️ المپیک ۲۰۱۲ لندن «دومین دولت احمدی‌نژاد»

رتبه کل : ۱۷ / طلا : ۴ ؛ نقره : ۵ ؛ برنز : ۳

◀️ المپیک ۲۰۱۶ ریو «اولین دولت روحانی»

«تا این لحظه»: ۲طلا ، ۳ برنز

نتيجه اينكه، حتی اگر در المپیک ۲۰۱۶ که اولین المپیک در زمان دولت دکتر حسن روحانی است، هیچ مدال دیگری هم بدست نیاید، «یعنی همین ۲طلا و ۳ برنز بماند» باز هم نتیجه‌ای بهتر از المپیک ۲۰۰۸ است «با ۱طلا و ۱برنز » که اولین المپیک در زمان دولت احمدی‌نژاد بود!

در متن يكي از رسانه‌هاي حامي احمدي نژاد آمده است:

وزیر ورزش در توجیه سو تدبیر در ورزش قهرمانی دلیل ناکامی ها اعلام کرد: «حد ورزش ایران همین است؛ میانگین کسب مدال ورزش ایران در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت؛ المپیک لندن یک استثنا بود و قبلا هم گفته بودم»
پس بگو آن مرد که حدّ ایران می‌شناخت رفت! (منظور احمدي نژاد!!)
در بخش ديگري از اين متن آمده است: آیا با مسئولانی که حدّ کشور بزرگ ایران را در همان حدّ سفارشی کدخدایشان می دانند می توان به افق های بلند انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی رسید ؟! باز به ظریف بگویید در توئیتش بنویسد: آن مرد که در زمانش ایرانی عزیز و حدّش در حدّ یک ابرقدرت بود رفت و آبگوشت بزباش بار بگذار !