مهماندوست-بیگی؛ خائن! لیلا رجبی، باغیرت؟

By | آگوست 22, 2016

گروه ورزشي: در آخرین روز از مسابقات تکواندوی سی و یکمین دوره المپیک ۲۰۱۶ ، سجاد مردانی نماینده وزن ۸۰+ کیلوگرم کشورمان به مصاف رقبای خود رفت. سجاد مردانی نماینده تکواندو ایران در این وزن دور نخست تکواندوکار تونگا را ۱۶ بر یک شکست داد و سپس برابر «ماهاماچو» از بریتانیا در وقت چهارم و با امتیاز طلایی نتیجه را واگذار کرد. با شکست این تکواندوکار برابر «رادیک عیس اف» از آذربایجان و نرسیدن او به دیدار نهایی، مردانی هم شانس حضور در گروه بازنده ها را از دست داد و از جدول مسابقات خارج شد.

تکواندو ایران با سه نماینده در بخش مردان و یک نماینده در بخش بانوان راهی ریو شد. فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخش و سجاد مردانی با شکست برابر رقبای خود از دور رقابتها کنار رفتند و تنها کیمیا علیزاده در بخش بانوان با کسب مدال برنز این رشته اولین مدال تاریخ زنان ایران در بازیهای المپیک را از آن خود کرد تا در تاریخ ایران ثبت گردد. ایران با چهار نماینده و کسب تنها یک برنز یکی از بدترین نتایج تکواندو را در المپیک به نمایش گذاشت اما پولادگر رييس فدراسيون با حمله به مربي ايراني تيم ملي آذربايجان و بازيكن ايراني الاصل اين كشور (بيگي) آنها را مزدور ناميد كه اشاره به آن لازم به نظر مي رسد.

لیلا رجبی با اصلیت بلاروسی، همسری ورزشکار دارد که از قضا مربی بسیار مشهوریست، لیلا رجبی مدال های زیادی برای کشور به ارمغان آورده است و با انتخاب خودش مسلمان شده و به ایران آمده است. میلاد بیگی، به هر دلیلی (خواست شخصی، پول، ادامه تحصیل و …) به آذربایجان رفته است و برای آن ها مدال های زیادی به ارمغان آورده است و با انتخاب خودش رفته است. اما او که شرایطش دقیقا شبیه لیلا رجبیست عجیب است که انگ خیانت بخورد اما لیلا رجبی با غیرت تلقی شود! هر رفتاری نسبت به میلاد بیگی اگر شبیه لیلا رجبی نباشد استاندارد دوگانه است.

مهماندوست برترین مربی تکواندوی جهان که خدمات بی شماری به تکواندوی ایران کرد اکنون مربی تیم ملی آذربایجان است و پولادگر او را مزدور خواند. دو فرزند بیمار داشت که یکی از آن ها به رحمت خدا رفته است و اگر پول کافی داشت شاید او را حفظ می کرد. سامان طهماسبی هم به همین صورت، صباح شریعتی نیز مانند سامان و این داستان محدود به ورزش نیست.

اگر مهماندوست مزدور و خائن است، آقای پولادگر پس ولاسکو که با ایران آرژانتین را می برد مزدور بود؟ سیچلو دستیار ولاسکو که ایتالیا را با ایران برد خائن بود؟ یورگن کلینزمن که با آمریکا مقابل آلمان قرار گرفت خائن بود؟ حسن رنگرز که مربی تیم کشتی فرنگی مراکش بود اگر ایران را می برد خائن بود؟ پارک کی وون که با والیبال ایران، کره جنوبی را برد خائن بود؟ چطور به مهماندوست می گویید مزدور؟

این که نفر اول تکواندوی جهان، عاشورزاده با استرس فراوان و نبود یک تیم روانشناس مبارزه اول خود را باخت، این که مهدی خدابخشی به حریف خود میلاد بیگی با آن اختلاف باخت نشان از ناموفق بودن تیم ملی تکواندو دارد و آقای پولادگر به جای فرار رو به جلو و سوار شدن روی موج احساسات مردم بهتر است پاسخگوی این موارد باشد. آقای فولادگر لطفا استعفا بدهید زیرا با فرافکنی و توهین به یک مربی موفق و پرافتخار ایرانی نمی‌توانید شکست تیم تکواندو را توجیه کنید. مگر مهماندوست، طلسم تاریخی کره جنوبی را نشکست و تیم ملی ایران را قهرمان جهان نکرد؟ مگر بهترین سرمربی جهان نشد؟ چرا پولادگر او را از دست داد؟ مهماندوست و میلاد در باکو چه می‌کنند؟
 
 شکست تکواندوی ایران در زمستان ۹۱ کلید خورد. حرف‌های آن روزهاي رضا مهماندوست را بخوانید تا مطمئن شوید که آنها نه وطن فروش هستند و نه بی غیرت. او گفته بود: «اگر از گرفتاری‌های من فيلمی درست شود، زار زار گريه خواهيد کرد. بايد حتما زير تابوت‌مان بروند تا باور کنند که بی‌دليل خواستار رسيدگی به وضعيت‌مان نبوديم. اما اگر به پيشنهاد خارجی‌ها جواب مثبت بدهم، به عنوان يک خائن که مملکت خود را گذاشت و رفت، از من ياد خواهند کرد.»

مهمان دوست افزود: «آقای سيد محمد پولادگر، مرا کنار می‌گذاريد عيبی ندارد، اما حقم را چرا نمی‌دهيد، اين پول، حق فرزند معلول من است. خرج دارو و درمان و پرستار اوست.»

با وجود تاکيد کميته المپيک، نه تسويه حسابی با او صورت گرفت و نه شرايط بازگشتش به تيم ملی محقق شد. تکواندو نيز در المپيک لندن، نتايجی ضعيف به جا گذاشت. پسر مهماندوست هم از دنیا رفت تا بگوید: “پسرم را از دست دادم. پولی که به من ندادند تا برای درمانش هزينه کنم را بايد برای ختمش بپردازم.” دختر رضا مهماندوست هم به دليل بيماری در بيمارستان بستری بود. می‌گفت: بايد برويم و در قبر بخوابيم تا بفهمند. بايد هر دفعه دختر بيمارم را از طبقه چهارم ساختمان به دوش بگيرم و به بيمارستان منتقل کنم. مشکلات آنزيمی و غددی هر روز حال او را خراب‌تر می‌کند…

كارنامه مديريت فولادگر:
◀️ ‏المپیک آتن: یک طلا و برنز
◀️ ‏المپیک پکن: یک طلا
◀️ ‏المپیک لندن: یک نقره
◀️ ‏المپیک ریو: یک برنز