مونتلا و اینزاگی به دنبال روزهای خوب

By | سپتامبر 20, 2016

مونتلا و اینزاگی به دنبال روزهای خوب

روزنامه خبرورزشی / شهراد باغستانی؛ هفته پنجم سري A ايتاليا در روزهاي مياني هفته برگزار خواهد شد و سه‌شنبه‌شب ميلان و لاتزيو در ديداري مهم در ورزشگاه سن‌سيرو به مصاف هم خواهند رفت.

ميلان‌‌؛ در جست‌و‌جوي ثبات
روسونري چند سالي هست كه مربيان جوان را روي نيمكتش مي‌نشاند و نتيجه خوبي هم نمي‌گيرد. امسال نوبت به وينچنزو مونتلا رسيده كه عملكرد خوبش در فيورنتينا و سمپدوريا باشگاه ميلان را ترغيب كرد تا هدايت تيم اول باشگاه را به اين مربي بسپارند. مونتلا در نقل‌و‌انتقالات تابستاني موفق نشد مهره‌هاي برجسته‌اي براي تيمش جذب كند و در نهايت هم با طعنه مالك جديد باشگاه را متهم كرد كه براي جذب بازيكن جديد بودجه كافي را در اختيارشان قرار نداده‌اند. ميلاني‌ها اين فصل را هم مثل فصل‌هاي قبل با پيروزي‌هاي يكي در ميان آغاز كرده‌اند و شرايط براي‌شان تغيير نكرده است. پيروزي برابر تورينو اميدواركننده بود اما دو هفته متوالي مقابل ناپولي و اودينزه شكست خوردند و باز هم به همان جايي برگشتند كه مدت‌ها بودند. برد دقايق پاياني هفته قبل با گلزني كارلوس باكا شرايط را براي شاگردان مونتلا بهتر كرده و اميدوارند بازي سخت اين هفته مقابل لاتزيو را براي رسيدن به رده‌هاي بالاتر با پيروزي پشت ‌سر بگذارند. فصل قبل ميلان در دو بازي رفت و برگشت ۴ امتياز از لاتزيو گرفت و اين نكته براي هواداران روسونري اميدواركننده است.

لاتزيو‌‌؛ بيانكوچلستي جوان به روزهاي خوب مي‌رسد؟
لاتزيو فصل را مي‌خواست با مارسلو بيلساي آرژانتيني شروع كند اما اين مربي خيلي زود و با حاشيه‌هاي زياد از نشستن روي نيمكت بيانكوچلستي انصراف داد تا سيمونه اينزاگي جوان به كارش با آبي‌پوشان پايتخت ادامه دهد. او فصل قبل عملكرد نسبتاً خوبي با تيمش داشت و در ابتداي اين فصل هم حكم مربي موقت گرفته، اين يعني هنوز سران باشگاه لاتزيو در پي انتخاب يك مربي ديگر هستند و چندان اعتقادي به اينزاگي ۴۰ ساله ندارند. لاتزيو كه زماني پرستاره بود و در فوتبال ايتاليا تيمي مطرح محسوب مي‌شد، حالا يكي از تيم‌هاي ميانه جدول محسوب مي‌شود و اميد زيادي براي رسيدن به رقابت‌هاي اروپايي هم ندارد. دو فصل پيش استفانو پيولي موفق شد لاتزيو را در رده سوم جدول سري A قرار بدهد اما درخشش آن فصل جرقه‌اي بيش نبود و خودِ پيولي فصل قبل با عملكرد ضعيف از كار بركنار شد. در هر صورت باشگاه لاتزيو سيمونه اينزاگي را نجات‌بخش تيم نمي‌داند و منتظر فرصتي براي انتخاب مربي جديد است. در نقل‌وانتقالات بازيكناني كه به لاتزيو پيوستند، همگي زير ۲۶ سال سن داشتند و بازيكنان بالاي ۳۰ سال از اين تيم جدا شدند. لازيو جوان شده حالا با ۲ برد، يك تساوي و يك شكست فصل را شروع كرده و در ادامه عملكرد خوبش مي‌تواند در سن‌سيرو ميلاني‌ها را غافلگير كند.

مصدومان و محرومان
آندرآ برتولاچي، كريستين زاپاتا، ماتيا دي‌شيليو و ماتياس فرناندس چهار مصدوم ميلاني‌ها براي اين ديدار هستند و لاتزيو بدون بازيكن مصدوم پا به اين ميدان مي‌گذارد.

آخرين جدال
بازي برگشت فصل قبل در ورزشگاه سن‌سيرو برگزار شد كه با گل‌هاي پارولو براي لاتزيو و باكا براي ميلان به تساوي
يك-يك به پايان رسيد.

آمار بازي
• در شش جدال اخير تيم‌هاي ميلان و لاتزيو هركدام از دو تيم ۲ برد كسب كرده‌اند و ۲ بازي هم با تساوي تمام شده است.
• تمامي شش ديدار قبلي ميلان و لاتزيو گل داشته است.
• روسونري با ۷ گل خورده دومين خط دفاعي ضعيف اين فصل سري A تا پايان هفته چهارم را در اختيار دارد.
• ميلاني‌ها در ۷ ديدار آخرشان در سري A در ورزشگاه سن‌سيرو تنها يك مرتبه برابر رقبا پيروز شده‌اند.

تركيب احتمالي دو تيم
ميلان: دوناروما، آباته، پالتا، رومانيولي، كالابريا، سوسا، مونتوليوو، بوناونتورا، سوسو، نيانگ و لاپادولا
لاتزيو: ماركتي، باستوس، دِفراي، رادو، اندرسون، پارولو، كاتالدي، ساويچ، لوليچ، ايموبيله و جورجوويچ