نوروزی و رضایی هم از المپیک حذف شدند

By | آگوست 27, 2016

امید نوروزی با وجود بهره بردن از قرعه ای بسیار خوب نتوانست عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد و با یک شکست و یک پیروزی از رقابت ها المپیک ریو کنار رفت.نوروزی پس از پیروزی نزدیک ۲ بر یک مقابل حریف گمنام خود از ونزوئلا مقابل شامگی بولکوادزه دارنده مدال برنز اروپا در سال ۲۰۱۶ و قهرمان جوانان جهان در سال ۲۰۱۴ از گرجستان ۲ بر صفر شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر گرج در مرحله نیمه نهایی مقابل داوور استفانک صرب، نوروزی وداع تلخی با المپیک ریو داشت. کشتی‌گیر صربستانی این مسابقه را ۷-۰ برنده شد.

قاسم رضایی نیز دیگر کشتی گیر ایران در روز پایانی بود که او نیز پس از کسب یک پیروزی ۸ بر صفر مقابل کشتی گیر ونزوئلا در دور بعد مقابل کشتی گیر نه چندان مطرح کوبا با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد تا با این شکست ناکامی کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو کامل شود.

حذف و شکست چهره‌های شاخص کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو در حالی رقم خورد که مهمترین عامل شکست کشتی گیران ایرانی تحلیل شدید قوای جسمانی و به قول معروف وا دادن در سه دقیقه دوم مبارزاتشان آن هم مقابل حریفان گمنام جهانی بود و مشخص نیست فرنگی کاران ایران که طی یکسال اخیر مدام در اردوهای مختلف تیم ملی زیر نظر بنا کار کرده اند چرا تا این حد با مشکل جسمانی مواجه بودند.

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی در المپیک ریو همان ترکیب ایران در المپیک چهار سال پیش لندن بود.