نگاه برزیل، آرژانتین و اروگوئه به صدر

By | اکتبر 6, 2016

نگاه برزیل، آرژانتین و اروگوئه به صدر

روزنامه خبرورزشی / شهراد باغستانی؛ منطقه آمریکای جنوبی هم بامداد روز جمعه شاهد برگزاری دیدارهای انتخابی جام‌جهانی ۲۰۱۸ خواهد بود. آرژانتینِ بدون مسی مهمانِ پرو است و برزیل میزبانِ بولیوی.

برزیل – بولیوی؛ سلسائوی احیا شده
برزیلی‌ها با «تیتو» روزهای خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و برای رسیدن به روزهای خوب امیدواری زیادی دارند. دو برد ارزشمند مقابل اکوادور و کلمبیا تا رده دوم آنها را بالا آورد. سلسائو ۱۵ امتیازی شده و منتظر تنها یک لغزش کوچک از اروگوئه برای گرفتن جایگاه این تیم است. نیمار و یارانش در «آرنا داس دوناس» رقیبی خواهند داشت که شانس زیادی برای صعود به جام‌جهانی ندارد و از سال ۲۰۰۱ به بعد موفق به شکست برزیل نشده است. آخرین دیدار دو تیم یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۳ بود که با برتری ۴ بر صفر برزیل در خانه حریف به پایان رسید. خط آتش برزیل می‌تواند در این بازی می‌تواند به روند خوبش ادامه دهد. نیمار و گابریل ژسوس در المپیک عملکرد خوبی داشتند و باعث شد تا تیتو آنها را در نوک حمله تیم بزرگسالان در کنار هم قرار بدهد.

پرو – آرژانتین؛ بدون مسی صدر را بگیر
باز هم لیونل مسی نمی‌تواند آرژانتین را همراهی کند. همان یک بازی برابر اروگوئه و همان یک گل مقابل این حریف کافی بود تا بازگشت لئو اعلام شود و پس از آن استراحت کند. استراحتی که البته بارسلونا به او نداد تا باز هم مصدوم شود. حالا در دیدار برابر پرو یک مرتبه دیگر او در ترکیب تیمِ ادگاردو بائوسا حضور نخواهد داشت. دیداری که البته شاید در صورت بهبودی مسی باز هم در ترکیب قرار نمی‌گرفت. پرو با ۷ امتیاز تیم نهم جدول است و بعید است تهدیدی برای آرژانتین باشد که پیشرفت قابل‌توجهی داشته. البته توقف برابر ونزوئلا در هفته گذشته بدموقع بود چرا که با سه امتیاز آن آلبی‌سلسته صدرنشین می‌شد. در هر صورت آنها هم مثل برزیل ۱۵ امتیازی هستند و امیدوارند حداقل همین رده را حفظ کنند. آرژانتین در شش دیدار آخرش برابر پرو ۴ برد و ۲ تساوی داشته است.

اروگوئه در پی حفظِ صدر
توقف آرژانتین برابر ونزوئلا زنگ خطری برای اروگوئه بود چرا که صدرنشینِ ۱۶ امتیازی باید به مصاف این تیم برود. ونزوئلا که تیم قعرنشین بود، با گرفتن یک امتیاز از آرژانتین غیرقابل پیش‌بینی بودن خودش را نشان داد. اروگوئه که خطر را حس می‌کند، نمی‌خواهد در دیداری که روی کاغذ ساده‌ترین بازی‌شان است، صدر را به برزیل یا آرژانتین بدهد. آنها یادشان هست که در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۶ هم با یک گل مغلوب همین حریف شدند. شیلی قهرمان دو دوره اخیر کوپا آمه‌ریکا هم بازی سختی برابر اکوادور خواهد داشت. لاروخا شرایط خوبی در جدول ندارد و از دو بازی تقریباً آسان قبلی برابر پاراگوئه و بولیوی فقط یک امتیاز گرفت. شیلی ۱۱ امتیازی برابر اکوادور ۱۳ امتیازی قرار می‌گیرد و برد برابر این حریف می‌تواند آنها را در جدول بالاتر از حریف قرار دهد. شیلی دو بازی آخرش را از اکوادور برده و این خبر خوبی برای هواداران‌شان است. کلمبیا هم مهمانِ پاراگوئه خواهد بود و از این بازی سخت باید برای ماندن در رده‌های بالایی امتیاز بگیرد. پاراگوئه نوسان زیادی داشته، شیلی را برد اما ۴ گل از اروگوئه خورد. شرایط خوب کلمبیا هم با باخت برابر برزیل کمی بد شده. در شش دیدار اخیر دو تیم تنها یک مرتبه پاراگوئه پیروز شده و ۵ بار کلمبیا برنده از میدان خارج شده است. بازی آخرشان هم در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۶ بود که ۲ بر یک به سود کلمبیا تمام شد.