نیمار: خجالت نمی‌کشم در سایه مسی باشم

By | آگوست 2, 2016

نیمار یکی از بهترین بازیکنان فوتبال جهان است. این بازیکن برزیلی استعداد بسیار بالایی دارد و بسیاری براین باور هستند که توان رسیدن به توپ طلا را دارد، اما چون در بارسلونا و زیر سایه مسی بازی می کند باعث می شود تا نتواند به ستاره نخست آبی اناری ها تبدیل شود.

خود نیمار تاکید کرد که حضور در کنار مسی نه تنها برای او آزار دهنده نیست، بلکه بر عکس باعث افتخار او هم شده است.

ستاره تیم ملی فوتبال برزیل و باشگاه بارسلونا  گفت: اصلا دوست ندارم درباره خود صحبت کنم، اما می توانم بارسلونا را به عنوان شاخصی برای تعریف کردن خود در نظر بگیرم. در بارسلونا گروهی از بهترین بازیکنان جهان در کنار هم بازی می‌کنند. آیا در بارسلونا همه اتکا روی مسی است؟ بدون شک نه، اما این یک واقعیت است که در درجه نخست همه نگاه‌ها به مسی است و من اصلا خجالت نمی‌کشم که به عنوان یار کمکی برای این بازیکن ایفای نقش کنم. من از حضور در تیمی که مسی، ستاره نخست آن است خجالت نمی‌کشم چرا که او بهترین بازیکن جهان است. همواره تلاش می کنم تا به مسی کمک کنم و از او چیزهای جدیدی یاد بگیرم.

نیمار که امید اصلی برزیلی ها برای قهرمانی در المپیک ریو است درباره فشارهای زیادی که روی او است، اظهار کرد: پیروزی در فوتبال بسیار زیبا است و فشار و انتظار بالای هواداران بخشی از فوتبال است. من در برزیل باید نقشی را که مسی به عنوان یک کاپیتان و الهام گر بازی می کند بازی کنم. عادت کرده‌ام که زیر فشار تماشاگردان بازی کنم و  به چنین شرایطی عادت کرده ام.

او در پایان سخنان خود اضافه کرد: تیم ملی المپیک برزیل از نظر شرایط سنی متفاوت است. اختلاف زیادی در سن بازیکنان وجود دارد اما هدف همه ما یک چیز است و آن به اهتزاز در آوردن پرچم برزیل و کسب عنوان قهرمانی است. من ترسی از فشار زیاد هواداران ندارم. اصلا ترس را دوست ندارم چرا که انرژی و تمرکز انسان را می‌گیرد. من ترسی از شکست ندارم. اگر برزیل شکست خورد اجازه نمی دهم که این شکست شخصیت من را نابود و غرورم را لکه دار کند.