هت تریک بارسلونا برابر رئال مادرید

By | جولای 25, 2016

در چهار سال اخیر باشگاه بارسلونا بازیکنانی مانند نیمار، لوییس سوارس و آندره گومس را از چنگ رئال‌ مادرید در آورده است تا انتقال این سه بازیکن و تغییر مسیرشان در انتخاب تیم، خبرساز شود.

اولین بازیکن نیمار بود. مهاجم برزیلی در سال ۲۰۱۱ یعنی دو سال پیش از امضای قرارداد با بارسلونا در تست های پزشکی رئال‌ مادرید حاضر شد. سپس لوئیس سوارس به عنوان بازیکن مورد نظر کارلو آنچلوتی، سرمربی وقت رئال مادرید در سال ۲۰۱۴ مطرح شد و اکنون نیز آندره گومس به عنوان آخرین بازیکنی که رئال‌ مقابل بارسلونا از دست داد، نام برده می‌شود.

در زمان اولین انتقال ساندرو روسل، ریاست باشگاه بارسلونا را بر عهده داشت و در دو جابه‌جایی بعدی، خوسپ ماریا بارتومئو، رییس این باشگاه کاتالانی بود. به نظر می‌رسد سال‌هایی که فلورنتینو پرس، برترین بازیکن جهان را به تیمش می‌برد به پایان رسیده است. درست است سه سال پیش و زمانی که نیمار به بارسلونا پیوست، رئال‌ مادرید هم گرت بیل را با قراردادی به ارزش ۹۴ میلون یورو جذب کرد اما پس از آن بارسلونا باشگاه رویایی هر بازیکن تبدیل شده است.

سوارس با پیشنهاد میلیونی رئال‌ مادرید روبرو شد اما ترجیح داد آنفلید را به قصد نوکمپ ترک کند. یکی از دلایل این انتخاب، بازی در کنار لیونل مسی و کسب عناوینی که نتوانسته بود به همراه آژاکس و لیورپول به آنها دست یابد. دو قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و پنج عنوان دیگر، کارنامه مهاجم اروگوئه‌ای را درخشان کرد. حضور مسی نیز موجب شد آمار گلزنی‌ سوارس بهتر شود. سوارس توانست کفش طلای اروپا را در سال ۲۰۱۶ از آن خود کند و ۵۹ گل را در تمام بازی‌ها رسمی برای بارسلونا به ثبت برساند.

عملکرد نیمار در بارسلونا باعث شد تیم‌هایی همچون منچستریونایتد ، پاری ‌سن‌ ژرمن و رئال‌ مادرید به دنبال جذب این بازیکن باشند اما باشگاه کاتالانی اعلام کرد قرارداد مهاجم برزیلی تا سال ۲۰۲۱ تمدید خواهد شد. این بازیکن می‌توانست به مادرید برود ولی بارسلونا را انتخاب کرد. نیمار با این انتخاب توانست برای نخستین بار نامزد کسب توپ طلا شود و دو لالیگا، یک جام اروپایی را فتح کند.

هت تریک بارسلونا با آوردن گومس تکمیل شد. هافبک پیشین والنسیا در حالی بارسلونا را انتخاب کرد که باید برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی با بازیکنانی همچون سرخیو بوسکتس، آندرس اینیستا، ایوان راکیتیچ، آردا توران و دنیس سوارس و رافینیا رقابت کند. قهرمان اروپا با پرتغال همچنین می‌توانست با انتخاب منچستریونایتد بازیکن اصلی تیم باشد اما ترجیح داد در نوکمپ بازی کند.