واکنش‌های جهانی بعد از هم گروهی ایران با پرتغال و اسپانیا

By | دسامبر 2, 2017

جمعه:

۲۲:۰۰ – علیرضا حقیقی دروازه بان ایران در جام جهانی در اظهار نظری جالب درباره تقابل ایران با پرتغال و اسپانیا به ورزش سه گفت که عاشق این گروه است.
۲۱:۴۵ – وزیر ورزش و جوانان دکتر سلطانی فر نیز به قرعه کشی جام جهانی واکنش نشان داد و هم گروهی با اسپانیا و پرتغال را فرصت مناسبی برای نشان دادن توانایی بازیکنان ایران به فوتبال دنیا نامید.
۲۱:۳۰ – رسانه های مراکش و مردم این کشور نیز از گروه خود راضی نیستند. رقیب ایران در جام جهانی که بعد از سال ها با نسلی طلایی و با قدرت به جام جهانی رسیده امید زیادی داشت تا با یک قرعه مناسب از گروه خود صعود کند اما واکنش مردم نشان می دهد که آنها نیز امید زیادی به صعود از گروه خود ندارند.
۲۱:۰۰ – گلادیاتور های مجازی ایران این بار به سراغ صفحه کریستیانو رونالدو رفتند تا اتفاقاتی که برای مسی در جام جهانی قبلی رخ داد را این بار با دیگر ستاره فوتبال دنیا تکرار کنند.
۲۰:۴۵ – مهدوی کیا دیگر نماینده ایران در مراسم قرعه کشی جام جهانی عقیده ای متفاوت نسبت به دایی دارد. کاپیتان سابق تیم ملی ایران می گوید با حضور کی روش می توانیم به خلق حماسه امیدوار باشیم.
۲۰:۳۰ – علی دایی که به عنوان مهمان افتخاری برای حضور در مراسم قرعه کشی در مسکو حضور داشت، گروه ایران با حضور پرتغال و اسپانیا را سخت ترین قرعه برای ایران در تاریخ دانست.

۲۰:۱۵ – فرناندو سانتوس سرمربی موفق تیم ملی پرتغال که در یورو ۲۰۱۶ با این تیم به قهرمانی رسید، کارلوس کی روش را با تجربه ترین مربی جام می داند. او در ادامه از عملکرد تیم ملی ایران تمجید کرد و گفت ” ایران در مقدماتی جام جهانی عالی کار کرد و دومین بار  پیاپی است که راهی جام جهانی می‌شود. آنها مربی باتجربه ای دراختیار دارند، شاید یکی از باتجربه ترین مربیان جام جهانی. آنها نمایش‌های عالی داشتند و بدون شکست مقدماتی جام جهانی را به پایان رساندند. همچنین تا بازی نهایی که صعودشان پیش از آن قطعی شده بود گلی دریافت نکرده بودند. کار سختی پیش روی ما خواهد بود. “. صحبت های سرمربی پرتغال نشان می دهد که سانتوس شناخت کاملی از تیم ملی ایران دارد.

۲۰:۱۰ – شاهین اشکان (ستون نویس ورزش سه):امید شبیه سازی تیم های همگروه مصر، مراکش و عربستان برای برگزاری دیدار دوستانه با ایران هم به یاس تبدیل شد چون عربستان و مصر هر دو در یک گروه قرار گرفتند با روسیه ای که با آن تازه بازی کردیم. مراکش هم که در گروه خود ما افتاد.اما می توان به بلژیک و انگلیس امید داشت که با تونس همگروه هستند.
۲۰:۰۵– فرانس ۲۴ در اظهار نظری مشابه با مارکا نوشت که در جام جهانی گروه مرگ وجود ندارد اما سطح گروه چهارم مسابقات با حضور آرژانتین، ایسلند، کرواسی و نیجریه از دیگر گروه ها بالاتر است.

۲۰:۰۰ – خولن لوپتگی سرمربی اسپانیا هم گروهی ایران در مرحله گروهی جام جهانی درباره تقابل با ایران، عنوان کرد: “ایران اولین تیمی بود که راهی جام جهانی شد و گل‌های زیادی در مقدماتی جام جهانی دریافت نکرده است. مربی آنها، کارلوس کی‌روش، مربی باتجربه ای است.”
صحبت های سرمربی اسپانیا بر خلاف نظر مردم این کشور است که ایران را قرعه ای آسان قلمداد می کنند.

۱۹:۵۵ -وینفرد شفر سرمربی استقلال با بیان این جمله که “گروه ایران آسان نیست اما غیر ممکن هم نیست” نسبت به تقابل ایران با پرتغال و اسپانیا و مراکش در گروه دوم جام جهانی واکنش نشان داد.
۱۹:۵۰ – برانکو ایوانکوویچ سرمربی موفق پرسپولیس که سابقه حضور در جام جهانی با ایران را در کارنامه خود دارد، گروه ایران را نه تنها سخت، بلکه وحشتناک خواند.
۱۹:۴۵ – حسین ماهینی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در اظهار نظری جالب درباره گروه ایران در جام جهانی نوشت ” کاش تا قبل از جام جهانی کاتالونیا از اسپانیا جدا شود.”. صحبت های بازیکن پرسپولیس اشاره به نقش پر رنگ بازیکنان کاتالان در ترکیب اسپانیا و البته حواشی جدایی کاتالونیا طی ماه های گذشته از اسپانیا داشت.
۱۹:۴۰ – کارلوس کی روش بعد از انجام قرعه کشی در حاشیه مراسم با صحبت های عجیب خود علیه فدراسیون فوتبال و مهدی تاج باز هم حاشیه ساز شد. او که پیش از این اعلام کرده بود احتمالا بعد از جام جهانی از دنیای مربی گری کناره گیری می کند در مسکو اعلام کرد مسئولین ایران همین حالا می توانند او را اخراج کنند!