واکنش‌ها به طرح‌های جدید لباس کاروان المپیک ایران

By | جولای 30, 2016

واکنش‌ها به طرح‌های جدید لباس کاروان المپیک ایران

به گزارش خبرورزشی، واكنش ها به این طرح جدید هم چندان مثبت نبود. اعتراض ها باعث شد طراح لباس، مدل آستین لباس بانوان را تغییر دهد و طرح جدید را مجددا منتشر كند. در مورد این طرح های جدید، خبرگزاری خبرآنلاین از كاربران خود خواست كه نظرشان را ارائه دهند.
نظرات كاربران در این مورد متفاوت و خواندنی است. عده ای از كاربران از این طرح ها رضایت دارند و عده ای دیگر هم آن را مناسب نمی دانند. یكی از كاربران نوشته است: «اصلا قشنگ نیست. یه طرح مشکی بود که دور یقه ش طرح پرچم بود از این خیلی بهتره.» اما كاربر دیگری پاسخ او را این گونه داده است: «نمی دونم چرا در مسایلی که سر رشته ندارید همیشه می خواهین نظر بدین دوستان . اونجا مهمونی خاله نیست که یه کت و شلوار بپوشی یا مانتو بری باید یک طرح خاص برای یک مراسم خاص باشه مگر نه که میرفتن از مغازه ها می خریدن یکم فکر کنید لباس المپیک یعنی تلفیقی از نو آوری برای یک اتفاق خاص دقیقا همون چیزی که الان توی لباس ها هست. فکر کنم هیچ یک از شما منتقد های عزیز حتی یک بار هم فشن مد ها یا سلو مد رو تا به حال ندیدین تنها چیزی که دیدین سریال های ترکیه ای اسکی باز هست . برین کت آخر زارا رو ببینید اون رو هم انتقاد کنید.»
كاربر دیگری هم نوشته است: «وقتی نظر نهایی رو یه نفر در کمیته ملی المپیک می‌ده بهتر بود از همون اول در یکی از فروشگاه‌های معتبر بن خرید کت و شلوار و مانتوی سفید به ورزشکارا می‌دادن و دیگه اینهمه سرخوردگی برا مردم به وجود نمی آمد. اگه قرار باشه طراح لباس کار کنه دیگه کمیته المپیک نباید انقد دخالت کنه که طرح اولیه به اون زیبایی تبدیل بشه به همچین چیزی.»
كاربر دیگری نوشته است: «نظر مردم مهم نیست ولی نظر مردم جهان روز رژه جالب توجه خواهد بود. اونجا بازخورد این وضعیت در دید مردم جهان از ملتی با ادعای تمدن کهن و شعار هنر نزد ایرانیان است وبس باید مهم باشد.» یكی دیگر از كاربران هم نوشت: «یعنی نمی‌تونید یک کت و شلوار ساده و یک مانتوی عادی دربیارن؟ آستین‌های مانتو، چه آپشنی زیرش خوابیده که اینطوری ور اومده؟ کت هم شبیه این کاپشن‌های بادی هست که یه زمانی مد شد. در کل باید چند تا فاتحه درست حسابی به حال این طراح‌ها خورد.»
بسیاری از ایرادهایی كه كاربران گرفته‌اند، از آستین لباس بانوان است. كاربری در این مورد نوشت: «از قبلیه بهتره ولی اون آستین مانتو خیلی زشته. در ضمن اگر فقط از رنگ سبز یا قرمز استفاده می‌کرد بهتر بود و تلویزیون رنگی نمی‌شد. لازم نیست حتمن تمام رنگ‌های پرچم در لباس استفاده بشه گرچه لباس های قبلی آبی بودن و ربطی به پرچم هم نداشتن.»
در صفحه اینستاگرام خبرآنلاین هم انتقاداتی از این طرح شده است. یكی از كاربران اینستاگرام نوشت: «دقیقا مورد تایید کی قرار گرفته؟ نظر مردم اعمال شده ؟ با پارچه طرحدار خیلی خیلی بهتر بود این طرح نهایت بد سلیقی تصمیم گیرندگان کمیته ملی المپیکه … آستین پف دار شبیه لباس فرم كارگران رستوران ها شده.»
كاربر دیگری هم در اینستاگرام خبرآنلاین نوشت: «به نظرم این لباس نسبت به لباس قبلی بهتر و شکیل است و با توجه به رنگ های شاد برای یک مراسم رسمی مثل رژه المپیک بسیار جذاب است ولی در عین حال مثل همه لباس های ملی جای پرچم ایران خالی است به امید پیروزی ورزشکاران در ریو با مدال های رنگی.»
شخصی دیگر هم در اینستاگرام خبرآنلاین نوشت: وقتی طراحان ما در دانشگاه‌های برتر دنیا نمی روند تحصیل کنند و اصول پیشرفته علم طراحی لباس رو بیاموزند و فقط یکسری بوردا و سایت شده منبع علم و سوادآموزی اونها، وضع از اینی که هست بهتر نخواهد شد. وقتی درهای علم رو به روی خودمون بستیم و خیال می کنیم خودمون نهایت علم دنیا و کهکشان‌ها رو داریم و به هیچ جا نیازمند نیستیم، آخر عاقبتش همین میشه.»
كاربر دیگری در اینستاگرام خبرآنلاین نوشت: «اولاً از طراح اوليه با رنگ مشكى تشكر مي‌كنم كه لباس شكيلى طراحى كرده بودن و سعى كرده بودن نمادهاى ايرانى بودنمون رو در طرحشون جا بدهند.ولى اين طرح با قبلى قابل مقايسه نيست، اون اقتدار و برازندگى كه در رنگ مشكى و طرح قبل بود الان ديده نمى شود.»