ورزش درهای امید را روی ورزشکاران پناهنده باز می‌کند+تصاویر

By | سپتامبر 22, 2017

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد، « تگلا لوروپ»( Tegla Loroupe) قهرمان افسانه‌ای ماراتن که سفیر ورزش سازمان ملل سرپرست تیم پناهندگان در بازهای آسیای داخل سالن است، صبح امروز  (جمعه) در مرکز مطبوعاتی و رسانه‌ای دهکده المپیک عشق‌آباد به همراه اعضای تیم پناهندگان در عشق‌آباد در کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و حضور خود و تیمی که سرپرستی می‌کند را تشریح کرد.

وی در سوال خبرنگار خبرگزاری فارس در عشق‌آباد در ارتباط  با امکاناتی را کشور میزبان در اختیار تیم پناهندگان قرار داده است، گفت: دولت ترکمنستان ضمن استقبال گرم در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد  مکان خاصی را در اختیار تیم پناهندگان قرار داد که باعث افتخار و خوشحالی اعضای این تیم بوده‌ است.

لوروپ ضمن قدردانی از دولت ترکمنستان جهت موافقت و دعوتنامه ویژه  برای حضور تیم پناهندگان در بازی‌های آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی که در دهکده المپیک عشق‌آباد در حال برگزار شدن است، افزود: ورزش عامل متحد کننده است و این بازیها فرصتی است که پناهندگان نیز می توانند همچون سایر انسانها و ورزشکاران مهارت خود را نشان دهند.

وی با اشاره به حضور تعدادی از این بازیکنان در المپیک «ریو» گفت: در این بازیها تیم پناهندگان عبارت از  ۵ نفر مرد کنیایی بودند که همه آنها در رشته دو و میدانی شرکت داشتند که تجربه خوبی نیز بدست آمد.

سرپرست تیم پناهندگان با اشاره به اینکه بنا به سرنوشت و تحولات در برخی کشورها ورزشکاران پناهنده سختی و مشکلات فراوانی را متحمل شده اند ،گفت: در بازیهای آسیای داخل سالن و عشق‌آباد ما همچنین در آینده قصد داریم چنین تیم را برای بازیهای المپیک ۲۰۲۰  به توکیو ژاپن نیز اعزام کنیم.

سرپرست تیم پناهندگان همچنین از مجامع جهانی خواست که درهای خود را برای ورزشکاران مهاجر باز کنند تا آنها نیز بتوانند در چنین مسابقات  و رقابت‌های استعدادهای خود را نشان دهند.

در بازیهای آسیای داخل سالن و هنرهای رزمی عشق‌آباد ۲۰۱۷  حدود ۶ هزار ورزشکار از ۶۵ کشور آسیای و اقیانوسیه از جمله یک تیم مهاجران زیر پرچم کمیته المپیک آسیا در ۲۱ رشته با همدیگر مسابقه می‌دهند.

انتهای پیام/ز