پرسپولیس با برد استارت زد/ فرکی حریف برانکو نشد/ پیروزی ماشین سازی مقابل فولاد

By | جولای 26, 2016

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم فوتبال پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر توانست سایپا را شكست دهد. شاگردان برانكو با گل كمال كامیابی نیا به سه امتیاز هفته اول لیگ رسیدند. علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، سید جلال حسینی، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، امید عالیشاه، علی علیپور و وحید امیری بازیكنان ثابت پرسپولیس در این مسابقه بودند. پرسپولیس با حمایت هوادارانش در نیمه نخست بر بازی بیشتر مسلط بود. حرکتهای سرعتی فرشاد احمدزاده، علی علیپور و وحید امیری مدافعان سایپا را در چند صحنه تحت فشار قرار داد ولی ضربات نهایی راهی به دروازه حریف نبرد. خطرناکترین موقعیت پرسپولیس در دقایق پایانی نیمه اول و توسط علی علیپور به دست آمد ولی این بازیکن فرصت خود را از دست داد تا بازی در این نیمه با تساوی بدون گل تمام شود.
در دقایق نخستین نیمه دوم هر دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند ولی موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند. سرانجام یخ این مسابقه در دقیقه ۶۸ شکسته شد. کمال کامیابی نیا روی توپ برگشتی حاصل از پرتاب اوت وحید امیری و با یک شوت محکم دروازه سایپا را باز کرد تا اولین گل سرخپوشان در لیگ شانزدهم به نام وی ثبت شود. برانکو که تمایلی به بازی دفاعی بعد از این گل نداشت، مهدی طارمی را در دقیقه ۷۷ به جای امید عالیشاه وارد زمین کرد. مهاجم پرسپولیس در همان لحظات اول حضورش در زمین برای خودش موقعیت سازی کرد و شوت محکمی را به سمت دروازه سایپا زد. در ادامه تلاش بازیکنان دو تیم ثمری نداشت تا بازی با همان یک گل به سود پرسپولیس خاتمه یابد. پرسپولیس با این برد سه امتیازی شد و در کنار پدیده مشهد با یک گل زده و سه امتیاز در بالای جدول قرار گرفت.

ماشین سازی تبریز هم امروز مهمان فولاد اهواز بود. ماشین سازان تبریزی با نتیجه دو بر یك حریف خود را شكست دادند تا با نتیجه ای خوب، لیگ را شروع كنند. نریمان جهان و قاسم نژاد گل های ماشین سازی را زدند. تك گل فولاد را هم بهمن كامل به ثمر رساند.

۴۳ ۴۳